Strona główna 112 Sprawdź autokar przed wyjazdem na letni wypoczynek

Sprawdź autokar przed wyjazdem na letni wypoczynek

0

Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Okres ten wiąże się ze wzmożonym ruchem pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Świdniccy policjanci przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu.

Sprawny technicznie pojazd oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący to gwarancja bezpiecznej podróży. Aby zaplanowana trasa przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci świdnickiej komendy dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących. Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić taką potrzebę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dodatkowo, od 21 czerwca na parkingu stacji paliw Orlen przy ul. Esperantystów 14 w Świdnicy, od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-8.30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą dokonywać kontroli podstawionych autobusów.

Policjanci przypominają też, że Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę “Bezpieczny Autobus”, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą podróżować ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu.

/KPP Świdnica, opr. mn/