Strona główna 112 Pędził 119 km/h przez Świdnicę, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

Pędził 119 km/h przez Świdnicę, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

0

W ręce policjantów świdnickiej drogówki wpadł 36-letni kierujący, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu świdnickiego wsiadł za kierownicę pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

14 lipca funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy na terenie Świdnicy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Mercedes, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że decyzją starosty świdnickiego 36-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu świdnickiego za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym, zaś za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Art. 180a kodeksu karnego stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/