Strona główna Artykuł sponsorowany Najpopularniejszy odkurzacz Xiaomi w Polsce – recenzja

Najpopularniejszy odkurzacz Xiaomi w Polsce – recenzja

0
Mi Robot Vacuum-Mop P jest wszechstronnym urządzeniem, które może wykonywać zarówno odkurzanie jak i mycie. Ma wiele inteligentnych funkcji, które ułatwią nam codzienne obowiązki. Bardzo dokładne sprząta, zarówno podczas odkurzania, jak i mycia mopem.

Recenzja Mi Robot Vacuum-Mop P

Mi Robot Vacuum-Mop P jest wszechstronnym urządzeniem, które może wykonywać zarówno odkurzanie jak i mycie. Ma wiele inteligentnych funkcji, które ułatwią nam codzienne obowiązki.

  • Bardzo dokładne sprząta, zarówno podczas odkurzania, jak i mycia mopem.
  • Pracuje cicho – podczas odkurzania można spokojnie prowadzić rozmowę.
  • Aplikacja Mi Home jest bogata w funkcje i działa bez zarzutu.
  • Mop w kształcie litery Y poradzi sobie nawet z silniejszymi plamami.
  • Mapowanie pokoju nie trwa długo i jest bardzo przydaną funkcją.

Xiaomi wycenił urządzenie dość rozsądnie.
Odkurzacz Xiaomi jest bardzo elegancki, pasuje do każdego pomieszczenia. Górna pokrywa, po podniesieniu odsłania pojemniki na kurz i wodę. Ma ona lśniący połysk, ale nie musisz się martwić, że łatwo się porysuje, ponieważ odkurzacz jest odpowiednio chroniony gumowymi odbojnikami ze wszystkich stron.

Mi Robot Vacuum-Mop P jest wyposażony w wiele czujników wokół krawędzi i na dole, w tym czujnikiem podczerwieni z przodu, aby uniknąć ewentualnej kolizji i zapobiec upadkowi ze schodów. Kiedy go odwrócisz, znajdziesz centralną szczotkę rolkową i pojedynczą szczotkę boczną, a także kilka rowków na nasadkę mopa. Możesz przypiąć uchwyt do mopa bez konieczności odwracania urządzenia do góry nogami. Ogólnie rzecz biorąc, materiały użyte zarówno do akcesoriów próżniowych, jak i wbudowanych są  solidne i wysokiej jakości.

Wewnątrz robota znajduje się jeden duży pojemnik na kurz, jeden pojemnik na kurz + wodę (z obydwoma oddzielnymi filtrami przeciwpyłowymi podobnymi do HEPA), dwie szczotki boczne, mop mokry i półmokry, nasadka do tych mopów oraz wreszcie stacja ładująca i jej adapter. Dobrą rzeczą jest to, że oba te pojemniki na kurz i wodę mają złącza, które pozwalają robotowi (i aplikacji) wiedzieć, który z nich jest podłączony, więc nie zawsze musisz sięgać do robota i sprawdzać go ręcznie .

Konfiguracja robota wymaga aplikacji Xiaomi Mi Home, która do tej pory oferowała całkiem solidne i dopracowane funkcje.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku inteligentnych odkurzaczy pierwsze odkurzanie trwa najdłużej. Podczas tworzenia mapy mojego domu robot kilka razy wbiegał do wszystkich pomieszczeń i wychodził z nich, co wydawało się losowym schematem. Ale w końcu mapa, którą stworzył, była bardzo dokładna.

Aplikacja towarzysząca zawiera kilka przydatnych narzędzi do dzielenia, łączenia i etykietowania pokoi według własnego uznania. Jest również dość bogata w funkcje, dając Ci możliwość wyboru spośród różnych trybów czyszczenia, prędkości odkurzania i poziomów wypływu wody.

Mi Vacuum-Mop P można łatwo zintegrować z konfiguracją inteligentnego domu Asystenta Google. Proces parowania jest prosty w aplikacji Google Home; wszystko, co musisz zrobić, to połączyć swoje konto Mi Home z Asystentem. Interfejs odkurzacza w aplikacji Home jest dość prosty: możesz zacząć sprzątać tylko cały dom, a nie konkretny pokój.

Odkurzanie
Mi Robot Vacuum-Mop P podąża według wzoru, zaczynając od kuchni, w której się znajduje, a następnie przechodząc do innych pokojów w ustalonej kolejności.

Już od pierwszego cyklu odkurzacz zassał więcej kurzu z mojego domu niż nasza zwykła metoda szczotkowania, szybko wypełniając komorę na kurz. Uruchamianie go w trybie „standard” wykonało dobrą robotę i nigdy nie czułem potrzeby stosowania wyższych mocy ssania (masz Silent, Standard, Medium i Turbo), które osiągają szczyt przy 2100 Pa. Hałas odkurzacza w trybie standardowym utrzymywał się poniżej 60 decybeli .

Mi Robot Vacuum-Mop P bardzo dokładnie usuwa  brud w rogach domu, dzięki bocznej szczotce. Co więcej, szczotka rolkowa pod spodem dobrze radzi sobie z łapaniem włosów ludzkich lub zwierząt domowych.

W przypadku mopowania robot postępuje zgodnie z dwoma wzorcami — standardowym trybem S, w którym porusza się z jednego rogu pokoju do drugiego w linii prostej, oraz innym zwanym trybem Y, w którym porusza się tam i z powrotem, tworząc wzór Y podczas pracy .Zasadniczo tryb S jest bardziej energooszczędny, zajmuje mniej czasu i zużywa mniej wody, ale tryb Y doskonale nadaje się do dokładniejszego czyszczenia.

Niestety nie ma sposobu, aby wiedzieć, kiedy zbiornik na wodę jest pusty, a robot po prostu wyciera na sucho pozostały obszar. Nie powinno to stanowić problemu, jeśli nie masz dużego obszaru czyszczenia lub używasz funkcji mopa z niskim/średnim przepływem wody na wzorze S.

Xiaomi wykonało przyzwoitą robotę, aby proces czyszczenia Mi Robota był prosty. Urządzenie posiada w zestawie narzędzie, które ma na jednym końcu ma  szczoteczkę do czyszczenia, a na drugim ostrze do odcinania włosów z wałka. Możesz użyć końcówki szczoteczki do wyczyszczenia pojemnika na kurz.

Dobrą rzeczą jest to, że urządzenie może wrócić do stacji dokującej, gdy ma mało energii i kontynuować swoje zadanie dokładnie od miejsca, w którym zostało przerwane.

Czy powinieneś to kupić?
Tak. Podobnie jak prawie wszystkie inne urządzenia Xiaomi, Mi Robot Vacuum-Mop P ma bardzo konkurencyjną cenę, biorąc pod uwagę, że wielu jego renomowanych rywali dostępnych obecnie  oferuje mniej funkcji, a są znacznie droższe.. Podczas gdy tańsze modele Roomby nie oferują funkcji mopowania, inne alternatywy budżetowe nie mają takich rzeczy, jak mapowanie laserowe, inteligentne integracje lub po prostu nie są tak wszechstronne.

Robot jest bardzo wydajny w swojej pracy — jest jak pomocna dłoń, która przejmuje podstawowe obowiązki związane ze sprzątaniem i pozwala zaoszczędzić godzinę pracy ręcznej każdego dnia — a jego solidna aplikacja nie jest skomplikowana nawet dla początkujących użytkowników.

Jest idealny dla osób które szukają  niedrogiego robota próżniowego który ma funkcje odkurzanie i mopowanie . Osób które lubią przejrzyste i niezawodne aplikacje.

Serwis Xiaomi na terenie Polski.

/Artykuł sponsorowany/