Strona główna Artykuł sponsorowany Malowanie ścian – jak to zrobić, aby ściany wyglądały perfekcyjnie?

Malowanie ścian – jak to zrobić, aby ściany wyglądały perfekcyjnie?

0

Lato to najpopularniejsza pora roku na remont mieszkania lub odświeżenie wnętrza naszego domu. Najczęściej decydujemy się zatem na malowanie ścian. Jeśli dotychczas korzystaliście z pomocy fachowca to taki remont nie przynosił większego problemu. Odświeżanie wnętrza staje się dużo bardziej problematyczne, gdy zabieramy się do tego sami.

Malowanie ścian – przygotowanie nawierzchni
Wbrew pozorom malowanie ścian nie należy do najprostszych czynności – zwłaszcza, jeżeli zależy nam na perfekcyjnym wykonaniu całej roboty. To właśnie staranne i precyzyjne pomalowanie ścian stanowi podstawę wykończenia naszego wnętrza. Sam kolor, a także sposób jego rozłożenia na poszczególnych płaszczyznach, wpływa na jakość oraz  komfort użytkowania danego pomieszczenia. Dzięki zgraniu tego wszystkiego możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej aranżacji.

Malowanie ścian nie jest aż tak trudne jak układanie płytek lub montowanie podłóg. Warto jednak odpowiednio przygotować się do tej czynności, dzięki temu zniwelujemy ryzyko popełnienia przez nas błędu. Na początku należy przygotować pokój. W tym celu pozbądź się z malowanego pomieszczenia mebli, albo zabezpiecz je folią. Nie zapomnij przy tym o zdjęciu firanek oraz zasłon. Na koniec zabezpiecz klamki oraz zaklej taśmą zamki w drzwiach.

Po zabezpieczeniu mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia, dobrze jest skupić się na strukturze ścian. Zadbaj zatem o to, aby ściany były czyste i gotowe do malowania. Wszelkiego rodzaju ubytki, pęknięcia oraz zarysowania trzeba będzie uzupełnić odpowiednim materiałem. Po ich naprawie przetrzyj je papierem ściernym, dzięki czemu uzyskasz gładką powierzchnię, która zapewni farbie dobrą przyczepność.

Malowanie sufitu oraz ścian
Kiedy już uporasz się z poprzednimi krokami – możesz zacząć malować. Pamiętaj o tym, aby czynność tą rozpocząć od malowania sufitu. Dzięki temu unikniesz ewentualnego zachlapania świeżo pomalowanych ścian. Nie zapomnij o użyciu papierowej taśmy malarskiej, która zabezpieczy krawędzie ścian. Po pomalowaniu sufitu możesz ją usunąć.

Gdy więc skończysz malować sufit możesz w końcu zająć się ścianami. Warto do tego wykorzystać farby Magnat kolory, które wyróżniają się intensywnością oraz perfekcyjnym pokryciem powierzchni. Do malowania wykorzystaj wałek z odpowiednio długim włosiem. Używaj również pędzli, dzięki którym wykończysz te miejsca, do których wałek nie jest w stanie dotrzeć. Malując ściany zaczynaj od tych najtrudniej dostępnych miejsc. Aby uniknąć smug – ostatni ruch wałkiem należy wykonać z góry do dołu.

Więcej artykułów znajdziesz na:  http://biznespolski.com/ a więcej inspiracji, porad, artykułów które Cię zainteresują znajdziesz na http://polskienewsy.com/

/Artykuł sponsorowany/