Strona główna Sport Siatkówka Kolejne nowe twarze w obozie siatkarek

Kolejne nowe twarze w obozie siatkarek

0

Drugoligowa ekipa siatkarska MKS-u IgnerHome Volley Świdnica odkryła już niemal wszystkie karty odnośnie kadry drużyny seniorek na sezon 2021/2022. Do zespołu prowadzonego przez duet trenerski Maciej Leński i Wojciech Ząbek dołączają kolejne zawodniczki.

Biało-zielone szeregi wzmocni Marcelina Karpińska, która występuje na pozycji przyjmującej. Mierząca 192 cm wzrostu, leworęczna zawodniczka dołącza do nas z ekipy BAS-u Białystok, z którym wywalczyła awans do I ligi. – Marcelina bez wątpienia będzie dużą siłą rażenia świdnickiego zespołu seniorek, o czym przekonacie się już niebawem – słyszymy z obozu świdnickiego drugoligowca.

Miło nam ogłosić, że po kilkuletniej rozłące ze świdnicką siatkówką wraca do nas na pozycję rozgrywającej Wiktoria Dynowska. Popularna Wiki ostatnio reprezentowała barwy MGLKS-u Sobieski Oława, będąc silnym punktem i kreatorem gry zespołu. Od nowego sezonu występować będzie w MKS-ie IgnerHome Volley Świdnica – dodają włodarze biało-zielonych.

Do Świdnicy przenosi się także nowa środkowa. W sezonie 2021/2022 barwy naszego zespołu reprezentować będzie bowiem Paulina Węgrzyn. To wychowanka zespołu UKS Szóstka Mielec, a ostatni sezon spędziła w drużynie MGLKS-u Sobieski Oława. Dobre występy w sezonie spowodowały, że Paulina szybko znalazła się na transferowej liście życzeń świdniczanek.

W nowym sezonie 2021/2021 pierwszą drużynę MKS-u IgnerHome Volley Świdnica w rozgrywkach II ligi poprowadzi duet trenerski Maciej Leński i Wojciech Ząbek. W naszych barwach nie zobaczymy już w Świdnicy Anny Śmidowicz, Anny Maziakowskiej, Natalii Cichowlas i Marty Maciejewskiej. Zarząd biało-zielonych już wcześniej zakontraktował dwie inne zawodniczki – atakującą Sobieskiego Oława – Julię Lubońską, a także siatkarkę rosyjskiego Lokomotivu Kaliningrad – rozgrywającą Annę Andrukhovą.

/MDvR/