Strona główna Wydarzenia Marcinowice Jeszcze więcej frajdy dla maluchów. 12 placów zabaw zyska nowe urządzenia

Jeszcze więcej frajdy dla maluchów. 12 placów zabaw zyska nowe urządzenia

0

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację 12 placów zabaw na terenie gminy Marcinowice. Realizacją prac zajmą się dwie firmy, które zgodnie z warunkami przetargu będą miały 60 dni na wybudowanie placów, licząc od daty podpisania umowy. Możliwe, że z pierwszych placów dzieci skorzystają jeszcze podczas trwających właśnie wakacji.

Place zabaw zostaną zmodernizowane w miejscowościach: Biała, Gola Świdnicka, Krasków, Klecin, Marcinowice, Stefanowice, Śmiałowice, Strzelce, Tąpadła, Tworzyjanów, Wirki, Zebrzydów. W przyszłym roku modernizacja obejmie place w pozostałych miejscowościach gminy Marcinowice: Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Sadach i Szczepanowie.

Miejsca zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne.

Środki na ten cel w kwocie miliona złotych zostały pozyskane przez Gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

/UG Marcinowice, opr. mn/