Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zorganizować w domu psią jadalnię?

Jak zorganizować w domu psią jadalnię?

0
Decydując się na posiadanie psa, musisz mieć świadomość związanych z tym obowiązków. Pupilowi powinno się zapewnić odpowiednią przestrzeń, aby mógł swobodnie realizować swoje potrzeby. Oprócz miejsca do odpoczynku i snu ważne jest też przygotowanie psu warunków do spożywania posiłków.

Psia jadalnia – dlaczego jest ważna?
Zorganizowanie jadalni dla psa jest ważne zarówno dla zwierzęcia, jak i dla jego opiekuna. Psu powinno się wygospodarować miejsce, gdzie będzie mógł spokojnie zjeść – nikt nie będzie mu przeszkadzał. W ten sposób zwierzę będzie czuło się dobrze, a jednocześnie nauczy się utrzymywania porządku.

Odpowiednie odżywianie się jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Pies powinien jeść określoną liczbę posiłków, o konkretnej kaloryczności i porze. Ważny jest skład serwowanych dań, które powinny być jak najwyżej jakości. Istotna jest też miska dla psa. W sklepie zoologicznym spotkać się można z wieloma jej odsłonami. Powinna być dostosowana do jego wielkości, dobra gatunkowo – wykonana z materiałów, które nie ulegają łatwo uszkodzeniom i nie stanowią dla psa niebezpieczeństwa.

Jak wcześniej wspomniano, przygotowanie czworonogowi swego rodzaju jadalni wiąże się z korzyścią dla opiekunów. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie porządek. Jeśli pies będzie się posilał w określonym miejscu, znacznie ograniczymy ryzyko rozrzucania po mieszkaniu karmy. Przestrzeń wokół miski dla psa można łatwo zabezpieczyć specjalnymi podkładkami antypoślizgowymi. W ten sposób miska dla psa będzie stała stabilnie, a jeśli już z niej coś wyleci, to na podkładkę, którą można łatwo wyczyścić.

Jadalnia dla psa – nowoczesne rozwiązanie
W sklepie zoologicznym oferowane są bardzo interesujące modele psich misek. Ale nie tylko nimi można sprawić, że wydzielona dla psa przestrzeń okaże się atrakcyjną częścią mieszkania. Psie jadalnie można urządzić tak, że zachwycą wyglądem niejedną osobę. Istnieje wiele gotowych rozwiązań, z których można skorzystać, lecz własnoręcznie również z powodzeniem przygotujemy odpowiednie wyposażenie. Oto ciekawa propozycja z dziecięcych krzesełek.

Będziesz potrzebować:

  • 2 krzeseł – w zależności od rozmiarów psa dostosowuje się ich wysokość,
  • 2 metalowych misek z odstającymi krawędziami,
  • szablonu do ozdobienia oparcia krzeseł, np. psiej kostki, imienia pupila,
  • farby w dowolnym kolorze,
  • takich akcesoriów, jak pędzel, taśma, ołówek, piła akumulatorowa, nóż introligatorski.

Na siedzeniu krzeseł odrysuj średnicę miski, ale poniżej jej krawędzi. Przy użyciu piły wytnij zaznaczony kształt. Na oparciu krzeseł przymocuj taśmą szablon, odrysuj go i pomaluj farbą. Jeśli użyjesz farby tablicowej, to możesz nazwać poszczególne stanowiska – „Woda” czy „Jedzenie”. Kiedy wszystko będzie już gotowe, ustaw krzesełka w wyznaczonym miejscu i włóż w nie miski. Psiak z pewnością ucieszy się z tak przygotowanego stanowiska do jedzenia. Jeśli jesteś posiadaczem małego czworonoga, zamiast krzeseł możesz użyć kawałka drewna, w którym wytniesz otwory na miski. Ważne, aby pies nie musiał się wysilać, żeby sięgnąć do ich zawartości. To idealne rozwiązanie, jeśli w mieszkaniu panuje styl skandynawski czy minimalistyczny.

/Artykuł sponsorowany/