Strona główna Artykuł sponsorowany Hortensje – jak je pielęgnować?

Hortensje – jak je pielęgnować?

0

Hortensje z roku na rok zyskują na popularności, a mimo to wielu z nas nadal nie wie, jak o nie dbać. Ty również masz wątpliwości? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji hortensji? Poniższy tekst może dostarczyć Ci wiele cennych informacji!

Hortensja – co powinniśmy o nich wiedzieć?
Hortensja to wysokie krzewy wieloletnie z rodziny hortensjowatych. To roślina o  pięknym, kulistym kwiatostanie (zwanym baldachogronem) oraz owalnych liściach, które rozmieszczone są gęsto na łodydze. Hortensja kwitnie przez całe lato i zachwyca nas swoim wyglądem aż po jesień. Kwitnie w wielu różnych kolorach i może rosnąć w pojedynkę, jak i w kompozycjach z innymi kwiatami.

Idealne warunki do jej wzrostu zapewnia miejsce lekko zaciemnione o ziemi kwaśniej i umiarkowanie stale wilgotnej. To jednak nie wszystko, ponieważ mamy do czynienia z kwiatami, które świetnie też sprawdzają się doniczkach na tarasach i balkonach, więc wcale nie jest powiedziane, że mogą sobie na nie pozwolić tylko osoby, które mają przydomowe ogródki.

Hortensja – jak pielęgnować?
Kluczem do udanej pielęgnacji będzie zapewnienie hortensji odpowiednich warunków do wzrostu. Na pewno mowa tutaj o glebie, która powinna być przepuszczalna, próchnicza i wilgotna. Odpowiedni czas na sadzenie hortensji to od marca do maja, a także od września do października. Nie bez znaczenia pozostaje również to, w jakim miejscu hortensja zostanie wykorzystana. Najlepszym stanowiskiem będzie słoneczne do półcienistego, co oznacza, że należy zrezygnować z miejsc, gdzie brakuje słońca.

Jeśli chcemy zapewnić sobie piękne kwiaty, to należy zadbać o odpowiednie nawożenie. W sezonie koniecznie jest dwukrotne, a czasami nawet trzykrotne nawożenie i do tego celu warto wykorzystać nawóz wieloskładnikowy. Do tego należy pamiętać o obfitym podlewaniu, ponieważ hortensja źle znosi przesuszenie i niestety moglibyśmy doprowadzić do tego, że efekty z sadzenia nie byłyby tak dobre, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

/Artykuł sponsorowany/