Strona główna Kultura Filmowy pokaz plenerowy w Świdnicy przeniesiony pod dach

Filmowy pokaz plenerowy w Świdnicy przeniesiony pod dach

0

Planowany na dzisiaj plenerowy pokaz filmu „Ema” na świdnickim Rynku ze względu na niepomyślną prognozę pogody zostanie przeniesiony do Galerii Fotografii. Początek o 21.30.

Organizatorzy Świdnickiego Festiwal Filmowego SPEKTRUM zapraszają na 2 projekcje filmowe w ramach zapowiedzi nadchodzącej 7. edycji wydarzenia. W samym sercu świdnickiego rynku, w drugie czwartki lipca i sierpnia zostaną pokazane tytuły z ubiegłorocznego programu, których nie udało się pokazać na dużym ekranie z uwagi na zamknięcie kin. Wstęp na pokazy jest bezpłatny!

SPEKTRUM w plenerze – rozkład jazdy

8 lipca, godz. 21:30 | „Ema”, reż. Pablo Larrain (Chile, 2019, 102’)

Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína (Jackie, Srebrny Niedźwiedź za El Club) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie. – Opis dystrybutora Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

12 sierpnia, godz. 20:30 | „Lekcja miłości”, reż. Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Mateja (Polska, 2019, 73’)
Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała? – Opis dystrybutora Aura Films

7. edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM odbędzie się w tym roku w dniach 24-30 października.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM jest organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i finansowany ze środków miasta Świdnica.

/informacja organizatora/