Strona główna Artykuł sponsorowany Dobry smartfon – czyli jaki?

Dobry smartfon – czyli jaki?

0

Wybór nowego smartfona to nie lada wyzwanie, które potrafi spędzić sen z powiek. Podstawową trudnością przy zakupie tego poręcznego urządzenia mobilnego jest zawrotna ilość modeli dostępnych na rynku i to niezależnie od półki cenowej. Producenci nowoczesnych telefonów oferują szereg coraz bardziej zaawansowanych funkcji, a te już od dawna dostępne nieustannie udoskonalają. Jak zatem wybrać dobrego smartfona? Czym powinien się charakteryzować?

Dobry smartfon – dopasowany do indywidualnych potrzeb
Przed zakupem nowego telefonu warto dokładnie sprecyzować, czego będziemy od niego oczekiwać. To właśnie nasze indywidualne potrzeby powinny determinować nasze decyzje zakupowe – uleganie powszechnej modzie zazwyczaj kończy się niepotrzebnymi wydatkami. Przykładowo, jeśli na co dzień korzystamy ze smartfona w podstawowym zakresie to powinniśmy zwracać uwagę na nieco inne parametry niż użytkownik, który docelowo chce na nim grać w gry mobilne, oglądać filmy i seriale czy nagrywać wysokiej jakości materiały na social media.

Dobry smartfon – pojemna pamięć RAM
Bardzo ważnym parametrem w smartfonach, zwłaszcza w urządzeniach działających w oparciu o system Android, jest pamięć RAM. To właśnie ona w dużej mierze determinuje płynność pracy telefonu i możliwość obsługiwania wielu aplikacji jednocześnie. Smartfony ze średniej półki cenowej najczęściej wyposażone są w 3-6GB RAM i do działania w standardowym zakresie to powinno w zupełności wystarczyć. Producenci coraz częściej jednak stawiają na 8-12GB RAM pamięci w swoich urządzeniach, co zadowala nawet najbardziej wymagających.

Dobry smartfon – wielkość i rozdzielczość ekranu
Nowoczesne telefony Xiaomi, jak i sprzęty od innych marek elektronicznych obsługiwane są przy pomocy technologii dotykowej, dlatego przed zakupem smartfona warto dokładnie przemyśleć wielkość i rozdzielczość ekranu. Nie bez znaczenia okazuje się intuicyjność interfejsu, ale równie istotne są rozmiary wyświetlacza. To właśnie od nich zależy, czy wybrany model swobodnie mieści się w dłoni, co ma ogromny wpływ na komfort codziennego użytkowania urządzenia. Rozdzielczość ekranu także odgrywa kluczową rolę – najczęściej spotykanym standardem jest HD oraz Full HD, choć przybywa telefonów z technologią QHD i QHD+.

Dobry smartfon – żywotność baterii
Nowoczesne smartfony, z racji imponującej ilości obsługiwanych funkcji i procesów, narażone są na wysokie zużycie baterii. Dlatego przed zakupem konkretnego telefonu warto sprawdzić pojemność wbudowanego akumulatora. Wartości najczęściej wahają się w granicach 3000-5000 mAh, choć producenci w niektórych flagowcach montują nawet mocniejsze ogniwa. Warto jednak pamiętać, że czas pracy smartfona na jednym cyklu ładowania zależy głównie od sposobu jego użytkowania.

/Artykuł sponsorowany/