Strona główna Artykuł sponsorowany Czysty i schludny dom dobrze świadczy o właścicielu

Czysty i schludny dom dobrze świadczy o właścicielu

0

Są takie łazienki na świecie, na które rzucisz okiem i wiesz, że wolisz śmierdzieć. Tam nawet mycie zębów jest heroizmem – Jacek Hugo-Bader. To oczywiście słowa, których nie chciałby usłyszeć żaden szanujący się gospodarz, ani żadna gospodyni. Dbanie o czystość, to nie tylko właściwa postawa, ale działanie, dzięki któremu zachowany jest odpowiedni poziom higieny.

W większości polskich domów mniejsze porządki wykonywane są średnio raz w tygodniu, zwykle w weekendy. Większe „odgruzowywanie” mieszkań ma miejsce przed świętami, głównie przez Wielkanocą oraz wigilią Bożego Narodzenia, jak również przed spotkaniami rodzinnymi.

To właśnie w tych momentach zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz dywan wymaga co najmniej odświeżenia, a zarośnięta kostka brukowa przed nieruchomością powinna zostać wyczyszczona przez profesjonalną firmę. Przykładów jest znacznie więcej i o nich, ku przypomnieniu, opisane zostały w niniejszym artykule.

Elewacja domu
„Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz”. Jako że dom stanowi często pierwszy element, który widzą nasi goście, warto o niego odpowiednio zadbać. Samodzielne czyszczenie elewacji przy użyciu niecertyfikowanych preparatów zwykle pogarsza sytuację. W takim wypadku warto zlecić mycie elewacji profesjonalnej firmie czyszczącej. Ta, dysponując odpowiednim sprzętem, środkami czyszczącymi oraz wiedzą i doświadczeniem, zwykle w ciągu jednej doby upora się z brudem.

Kostka brukowa
Kostka brukowa jest bardzo popularnym materiałem. Można ją spotkać praktycznie wszędzie, gdzie powstają nowe nieruchomości budynkowe. Jeżeli odpowiednio się o nią dba (w tym czyści i impregnuje), można zachować jej znakomity wygląd na długi czas. Czyszczenie kostki brukowej może obejmować nie tylko usunięcie roślinności spomiędzy bruku, ale również usunięcie plam olejowych, z gum do żucia, graffiti, śladów po oponach lub zabrudzeń budowlanych. Choć w Internecie można znaleźć wiele różnych pomysłów na samodzielne mycie kostki brukowej, to ilość pracy przy braku odpowiedniego sprzętu i doświadczenia może być zatrważająco duża. Warto więc i w tym przypadku sięgnąć po pomoc fachowców.

Dywany i wykładziny dywanowe
W praktycznie każdym polskim domu jest co najmniej jeden dywan lub wykładzina dywanowa. Odkurzanie zwykłym odkurzaczem nie przywróci dawnej świetności dywanu, ani też skutecznie nie usunie wszystkich nieczystości, a tym bardziej plam z napojów czy włosów i sierści. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt by pranie dywanów miało być skuteczne. Dobre urządzenia czyszczące dywany i wykładziny dywanowe rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych, natomiast profesjonalne od kilkunastu – nie ma więc sensu inwestowania w nie kiedy nie planuje się tego robić zawodowo.

Tapicerka meblowa
Czyszczenie tapicerki meblowej to czynność, którą zwykle podejmuje się samodzielnie. Istnieje bowiem na rynku wiele preparatów, które umożliwiają usunięcie plam z narożników, sof czy tapicerki krzeseł i foteli. Najczęstszą przyczyną kontaktu ze specjalistami jest nieumiejętne użycie preparatu, a precyzyjniej – błędny dobór środka czyszczącego do powierzchni i rodzaju zabrudzenia.

Materace
O konieczności czyszczenia materaca przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy zostanie czymś ubrudzony. To błąd. Czyszczenie materacy powinno zostać przeprowadzane minimum raz do roku. Utrzymanie materaca w odpowiednim stopniu czystości jest o tyle ważne, iż statystycznie w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. To powinno dać do myślenia.

Podsumowując
Czysty i schludny dom to wizytówka na zewnątrz, ale i dla samych siebie. Warto dbać o to, aby dom i jego elementy wyposażenia były regularnie czyszczone. W ten sposób sprzątanie nie jest aż tak czasochłonne, a niespodziewana wizyta gości, nie jest powodem do wstydu.

/Artykuł sponsorowany/