Strona główna Artykuł sponsorowany Co składa się na cenę za korony licówek?

Co składa się na cenę za korony licówek?

0

Nawet najmniejszy ubytek zęba może przysporzyć poważnych problemów zdrowotnych wpływających na pogorszenie stanu innych zębów. Stomatolodzy nie od dziś apelują więc, aby wszelkiego rodzaju uszkodzenia nie bagatelizować. Co jednak w momencie, kiedy ubytek jest niewielki, a my sami nie wiemy do końca jak sobie z nim poradzić. Warto wówczas umówić się na wizytę do stomatologa, który w takich sytuacjach proponuje założenie licówki lub korony. Ile kosztuje wykonanie korony przez stomatologa?

Korony licówek – poznaj cenę
Żadna placówka stomatologiczna nie jest w stanie podać jednoznacznej ceny za wykonanie korony. Wynika to z prostego faktu – na cenę składa się wiele różnych czynników. Dlatego też z konkretnym cennikiem możemy najczęściej zapoznać się podczas samej konsultacji ze stomatologiem, który oceni nasze uzębienie, a przy tym poinformuje nas co będzie konieczne do wykonania, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Jeśli interesują Cię więc korony licówki cena ostateczna zostanie podana dopiero po pełnej konsultacji. Na stronie placówki stomatologicznej możesz jednak zapoznać się z przybliżonymi kosztami.

Materiał, a cena za korony licówki
Lekarz stomatolog po dokładnej konsultacji z pacjentem zaproponuje najlepszy dla nas materiał, z którego zostanie wykonana korona. Do wybrania mamy korony z porcelany na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne. Różnice cenowe w obu przypadkach są widoczne. Warto jednak nie kierować się najniższą ceną, a rozwiązaniem, które najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Każdy z nas ma zupełnie inne kształty zęba, a także ubytki będące skutkami różnych wydarzeń w życiu. Dlatego też stomatolog nie ma jednego rozwiązania idealnego dla wszystkich pacjentów. Samą rolą korony jest możliwość odbudowania zębów, które uległy poważnym uszkodzeniom. Obecne rozwiązania stomatologiczne dają możliwość stworzenia korony licówki która niczym nie różni się od naszych naturalnych zębów. Zadaniem korony jest również ochrona przed kolejnymi uszkodzeniami, dzięki wykorzystanym trwałym materiałom.

/Artykuł sponsorowany/