Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Były zastępca burmistrza nowym prezesem świdnickiego TBS. Kadrowe zmiany również w Jaworzynie...

Były zastępca burmistrza nowym prezesem świdnickiego TBS. Kadrowe zmiany również w Jaworzynie Śląskiej

1

Marek Zawisza, do niedawna zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej, został nowym prezesem Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Gałka, który przeszedł na emeryturę. 1 lipca ogłoszono też, kto zajmie miejsce Marka Zawiszy na fotelu wiceburmistrza.

Marek Zawisza ostatnie 10 lat kariery zawodowej poświęcił kreowaniu rozwoju gminy Jaworzyna Śląska, jako zastępca burmistrza. Był odpowiedzialny za nadzór nad pracą referatów: Inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz Finansowo-Budżetowego. Wcześniej kierował działem sprzedaży eksportowej ZPS „Karolina” sp. z o.o. oraz był odpowiedzialny za przekształcenie Zakładu Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej w spółkę prawa handlowego. Marek Zawisza studiował w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończył kierunek zarządzanie i marketing. Jest również absolwentem podyplomowych studiów dla menadżerów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Swoją pracę nowy prezes rozpoczął 1 lipca.

W związku z objęciem nowej funkcji przez Zawiszę, zmiany zaszły również w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Nowym zastępcą burmistrza została Justyna Chrebela, dotychczasowa kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego. – Bardzo dziękuję Markowi Zawiszy za 10 lat współpracy i zaangażowania w sprawy mieszkańców oraz rozwoju gminy Jaworzyna Śląska. Życzę sukcesów na nowej drodze zawodowej, a Justynie Chrebela – efektywnej pracy na rzecz naszej gminy oraz doskonałej współpracy – mówi burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Justyna Chrebela jest absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Ukończyła studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (EMBA), Systemy Informacji Geograficznej oraz New Public Menagement. Przez 10 lat pracowała w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, 8 lat w Departamencie Rozwoju Gospodarczego w Referacie Programów Strategicznych i Funduszy Zewnętrznych oraz 2 lata w Wydziale Promocji. Doświadczenie zawodowe zdobywała również na stanowiskach eksperta w projekcie „Modelowa rewitalizacja miast” realizowanym przez Instytut Rozwoju Miast oraz wykładowcy i członka komisji egzaminacyjnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na Studiach Podyplomowych na kierunku „Rewitalizacja miast – organizacja i finansowanie”. Z Urzędem Miejskim w Jaworzynie Śląskiej związana jest od ponad 4 lat, przez ostatnie 3 lata kierowała Referatem Rozwoju i Promocji.

/UM Świdnica, UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułDlaczego warto stawiać na komplety bielizny?
Następny artykułLetnie kino wraca na podwórka!