Strona główna 112 Był poszukiwany, wpadł z narkotykami

Był poszukiwany, wpadł z narkotykami

0

Policjanci z Żarowa zatrzymali 23-latka poszukiwanego przez sąd. Mężczyzna miał do odbycia zaległa karę pozbawienia wolności, ale ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie substancje psychotropowe.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy 8 lipca. Patrol zatrzymał do kontroli samochód osobowy którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. W trakcie całej interwencji mężczyzna był bardzo zdenerwowany i chciał jak najszybciej zakończyć to „spotkanie” z policjantami. W trakcie legitymowania policjanci ustalili, iż mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Ponadto przy mężczyźnie ujawniono biały proszek. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie zabezpieczono jej blisko 30 porcji. 30-latek został zatrzymany, a w sprawie usłyszał zarzuty posiadania narkotyków – dodaje Ząbek. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułUlubieniec spacerowiczów wrócił do parku Kasprowicza [FOTO]