Zwracam się z ogromną prośbą do mieszkańców gminy Strzegom o szczepienie się przeciwko COVID-19 – zaapelował do mieszkańców gminy Strzegom burmistrz Zbigniew Suchyta.

– W Punkcie Szczepień Powszechnych w hali widowisko-sportowej w Strzegomiu notujemy – niestety – coraz mniejsze zainteresowanie szczepieniami, co będzie zapewne skutkowało zamknięciem tego punktu w ciągu kilku następnych tygodni! – podkreślił burmistrz.
Przytoczył przy tym dane dotyczące zaszczepionych dotychczas mieszkańców gminy. – Aktualnie (stan na 30 czerwca, godz. 13.00) liczba mieszkańców naszej gminy w pełni zaszczepionych wynosi 7816, co stanowi zaledwie 30,6% ogółu. Zajmujemy dopiero 3. miejsce w powiecie świdnickim ex aequo z gminą Marcinowice. Przed nami jest miasto Świdnica (36,9 %) i Świebodzice (32,2%). W rankingu ogólnopolskim zajmujemy bardzo niskie 788. miejsce – wskazał Suchyta.

/UM Strzegom, opr. mn/
![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)

![Proletaryat i Nocny Kochanek koncertowo zakończyli Święto Granitu Strzegomskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260615_Swieto_Granitu_Strzegomskiego-98-238x178.jpg)
![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



