Strona główna Sport Siatkówka Zacięta rywalizacja na piachu

Zacięta rywalizacja na piachu [FOTO]

0

Po rocznej przerwie związanej ze stanem epidemiologicznym udało się wrócić do rozgrywek w ramach „Współzawodnictwa szkolnego”. Pierwszymi zawodami międzyszkolnymi były finały strefy wałbrzyskiej w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców klas 7-8 szkół podstawowych. Dzień później zagrały też zawodniczki i zawodnicy ze szkół średnich.

Do rywalizacji w młodszej kategorii przystąpiły cztery drużyny dziewcząt i tylko dwie chłopców. Dziewczęta rywalizowały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów. Tutaj zdecydowanie najlepsze okazały się zawodniczki SP Ścinawka Średnia, które bez problemów wygrywały swoje spotkania. Chłopcy mecz o zwycięstwo w zawodach zagrali do dwóch setów, każdy do 21 punktów. Po wyrównanym spotkaniu zwyciężyli zawodnicy z SP Kamieniec Wrocławski.

2. SP 2 Milicz – Miłosz Mogilan

Dzień po szkołach podstawowych na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji w siatkówce plażowej przystąpili uczniowie szkół średnich. W czwartek, 10 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczął się finał strefy wałbrzyskiej w tej dyscyplinie współzawodnictwa szkolnego. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Ze względu na tak dużą liczbę zespołów mecze grano tylko do jednego wygranego seta do 21 punktów. W kategorii chłopców turniej zdominowali uczniowie wałbrzyskich szkół licealnych. W finale spotkały się dwie drużyny, pierwsza i druga z IV LO Wałbrzych. Zwycięsko z tego spotkania wyszli zawodnicy pierwszej drużyny. Mecz o trzecie miejsce to rywalizacja II LO i I LO z Wałbrzycha. Lepsi okazali się zawodnicy II LO Wałbrzych. U dziewcząt było już bardziej różnorodnie. O pierwsze miejsce powalczyły siatkarki LO Brzeg Dolny z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Niestety nasze zawodniczki po wyrównanym meczu uległy drużynie z Brzegu Dolnego. W meczu o trzecie miejsce drużyna I LO Wałbrzych pokonała siatkarki z Technikum Leśnego w Miliczu.