Strona główna Wydarzenia Wieża na szczycie Wielkiej Sowy doczeka się remontu

Wieża na szczycie Wielkiej Sowy doczeka się remontu

0

Do maja 2023 roku mają się zakończyć prace remontowe przy wieży widokowej na Wielkiej Sowie. Inwestycja pochłonie ponad 800 tys. złotych. – Cieszę się, że po wielu staraniach udało się podpisać umowę na remont tego najważniejszego dla Pieszyc obiektu turystycznego – mówi Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc.

Ponad 800 tys. złotych przeznaczymy na remont wieży widokowej na szczycie Wielka Sowa. Umowa z wykonawcą podpisana została 23 czerwca 2021 roku, a prace potrwają do maja 2023 roku – poinformowała Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc. – Dużo czasu poświęciliśmy na wybór odpowiedniej technologii prac remontowych. Stan elewacji i późniejsza trwałość jej wykonania to największa trudność jeśli chodzi o ten obiekt. Z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne dopuszcza się też wyłączenia z terminu wykonania umowy okres od listopada do marca – dodała.

Zakres prac remontowych obejmuje m.in. remont ścian zewnętrznych, stolarki okiennej, stropów żelbetowych, renowację stolarki drzwiowej, stopni betonowych i stalowych schodów, instalacji oświetleniowej i odgromowej oraz wykonanie tynków wewnętrznych. – Dodatkowym kosztem będą późniejsze prace związane z remontem małej infrastruktury turystycznej zlokalizowanej na polanie szczytowej wokół wieży – dodaje burmistrz Pieszyc. – Prace te zostaną szczegółowo zaplanowane w późniejszym czasie, ale równolegle z trwającym remontem samego obiektu.

Po ustaleniu harmonogramu prac remontowych z wykonawcą, gmina Pieszyce podejmie również decyzje związane z możliwością funkcjonowania obiektu w trakcie sezonu letniego i udostępniania go turystom. Jak wskazują lokalni samorządowcy, jeżeli będzie możliwe pogodzenie bezpiecznego wstępu do obiektu i jednoczesnego prowadzenia prac, będą prowadzone starania mające to umożliwić.

/UMiG Pieszyce, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Wrocławska
Następny artykułLetnie święto teatru powraca. Festiwal Teatru Otwartego już za dwa tygodnie! [PROGRAM]