Strona główna Artykuł sponsorowany Walizki – czym kierować się przy ich zakupie?

Walizki – czym kierować się przy ich zakupie?

0

Walizka to nieodłączny element każdej podróży. Każdy wyjazd, niezależnie od tego czy jest krótszy czy dłuższy i jakim środkiem transportu się odbywa – wymaga odpowiedniej organizacji miejsca na przechowywanie bagażu. Odzież, kosmetyki, akcesoria i sprzęt muszą być dobrze zabezpieczone, aby nie uszkodziły się podczas podróży.

Zakup dobrej walizki nie jest łatwy, szczególnie, że jest to inwestycja na lata. Jaką walizkę wybrać?

Wiele osób podczas zakupu walizki decyduje się na model, który wydaje się być po prostu najlepszy. Jednak wybór odpowiedniej walizki ma znaczny wpływ na komfort podróżowania, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy przeanalizować kilka kwestii, a także zwrócić uwagę na szereg istotnych kryteriów.

Walizki – najważniejsze parametry
Dostępne na półkach sklepowych walizki podróżne to wiele różnorodnych produktów. Poszczególne walizki różnią się między sobą wieloma parametrami, a najważniejsze z nich to:

1. Rozmiar

Wyróżnia się walizki małe, średnie i duże. Te pierwsze sprawdzają się szczególnie jako bagaż podręczny – można zabrać je ze sobą do każdego środka transportu, w tym także na pokład samolotu. Średnie i duże walizki to natomiast modele, które będą odpowiednie na dłuższe podróże.

2. Konstrukcja

Wśród najważniejszych elementów konstrukcyjnych walizki wymienić można kółka, uchwyty i zamki. W kwestii kółek, to obecnie standardowy element wyposażenia większości walizek. Ich ilość powinna być dostosowana do planowanej ciężkości bagażu. W przypadku ciężkiego bagażu, warto zdecydować się na walizkę z czterema kółkami, przy lżejszym natomiast sprawdzą się z powodzeniem te z dwoma. Ważne też, by kółka walizki obracały się o 360 stopni – to znacznie ułatwi prowadzenie i manewrowanie bagażem. Niemniej ważne są uchwyty i zamki. Powinny być one wykonane z solidnych materiałów. Istotne, by uchwyty nie zacinały się przy wysuwaniu, a zamki działały płynnie.

3. Materiał

Obecnie produkowane walizki są lekkie, a jednocześnie solidne i wytrzymałe. Najchętniej wybieranymi są te z twardych materiałów tj. poliwęglanu czy włókna szklanego. Na rynku dostępne są również walizki miękkie, wykonane z syntetycznych materiałów. O ile walizki twarde świetnie chronią bagaż przed ewentualnymi uszkodzeniami i doskonale amortyzują wszelkie wstrząsy, o tyle walizki miękkie nie zabezpieczają go aż tak bardzo. Wyróżniają się za to większą elastycznością, dlatego nierzadko spakować do nich można więcej bagażu.

/Artykuł sponsorowany/