Strona główna Kultura Świdnicki duet LENDA/KOZUB w finale 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Świdnicki duet LENDA/KOZUB w finale 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

0

Rada Artystyczna 41.Przeglądu Piosenki Aktorskiej ogłosiła listę artystów, którzy wystąpią w Finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Wśród wyróżnionych znalazł się świdnicki duet LENDA/KOZUB.

41. Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Paulina Lenda-Kozub, Piotr Kozub
fot.Łukasz Giza

LENDA/KOZUB, czyli Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub, małżeństwo muzyków, laureaci 24. OFPA w Rybniku. Zaśpiewali „To, co mam”, kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub i „Ej, raz”, tradycyjny utwór z repertuaru Charles’a Aznavoura w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę: „Onoda”, kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub.

Finalistów oceniać będzie jury w składzie: Anna Gacek – dziennikarka muzyczna, Renata Przemyk – wokalistka, Justyna Szafran – aktorka,  Marcin Liber – reżyser i Jacek „Budyń” Szymkiewicz – muzyk.

Finalistki i finaliści otrzymują nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych za wejście do Finału. Finał Konkursu będzie miał miejsce w Teatrze Muzycznym Capitol w dniu 18 czerwca 2021 r.. Na dużej scenie wystąpi 7 finalistek i finalistów. Koncert można będzie obejrzeć on-line. Dostęp jest płatny.

/Informacje organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułEkspres do kawy z młynkiem ceramicznym czy stalowym?
Następny artykułOpoczka z nową sołtyską