Strona główna Artykuł sponsorowany „Strefa w każdej gminie, Inwestor w każdej gminie”

„Strefa w każdej gminie, Inwestor w każdej gminie”

0

Zacieśnienie współpracy między Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK” a Jednostkami Samorządu Terytorialnego w celu przyciągnięcia nowych inwestycji było celem konferencji, która odbyła się we Wrocławiu. Wydarzenie było częścią projektu prowadzonego przez WSSE pn. „Strefa w każdej gminie, Inwestor w każdej gminie”.

Kontynuujemy nasz cykl  spotkań z lokalnymi samorządowcami. Po odwiedzinach w Wielkopolsce oraz na Opolszczyźnie zorganizowaliśmy konferencję w stolicy Dolnego Śląska. To kolejny krok w zachęceniu gmin do ożywienia współpracy z WSSE, szczególnie w zakresie dotarcia do potencjalnych, lokalnych inwestorów oraz przygotowania i promowania oferty inwestycyjnej regionu – podkreśla Artur Siennicki, Prezes Zarządu  Wałbrzyskiej Strefy.

Obecne zasady działania stref ekonomicznych umożliwiają inwestycje na całym terytorium kraju, bez konieczności przenoszenia działalności do wyznaczonych wcześniej obszarów. To Inwestor decyduje o miejscu realizacji swojej inwestycji. W zależności od lokalizacji ulga w podatku dochodowym udzielana jest przez inną spółkę zarządzającą strefą.

Do Wałbrzyskiej Strefy przypisane są tereny położone w 174  gminach na terenie trzech województw (dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego). Największy obszar zarządzany przez WSSE znajduje się na Dolnym Śląsku i obejmuje powiaty: wałbrzyski, wrocławski, jaworski, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki, strzeliński, oleśnicki, oławski i świdnicki, a także miasto Wałbrzych i Wrocław.

Nasze doświadczenia pokazują, że samorząd odgrywa bardzo znaczącą rolę w przyciąganiu zagranicznych firm oraz zachęcaniu do rozwoju lokalnego biznesu. Otwartość urzędników, ich rzetelność oraz profesjonalizm w podejściu do przedsiębiorców zwiększają atrakcyjność gmin dla potencjalnych inwestorów – podkreśla wiceprezes strefy, dr Paweł Kurtasz.

Administracja samorządowa włączając się w działalność promocyjną programu Polska Strefa Inwestycji wspiera rozwój przedsiębiorczości i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności regionu.  Program strefowy jest szczególnie przyjazny inwestorom działającym w branżach strategicznych oraz reprezentującym sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

/Artykuł sponsorowany/
/komunikat: WSSE „Invest Park”/

Poprzedni artykułBrak nowych przypadków zakażenia w powiecie. Najnowsze dane resortu zdrowia
Następny artykułGiełda staroci już w niedzielę