Do tragicznego wypadku doszło w Jaworzynie Śląskiej. W poniedziałek ok. 18.10 samochód osobowy potrącił przechodzącą w niedozwolonym miejscu pieszą. Kobieta mimo reanimacji zmarła w szpitalu.
Fot. OSP Jaworzyna Śląska
Do wypadku doszło na ul. Wolności. 31-letni kierowca podczas manewru cofania nie zauważył przechodzącej przez jezdnię 70-latki. W tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych. W wyniku uderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń i została przez zespół pogotowia przewieziona do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować.
Kierowca był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi świdnicka prokuratura.
/red./



![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-238x178.jpg)


![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-100x75.jpg)
![Hałda odpadów wciąż się pali. Strażacy codziennie pracują na pogorzelisku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/page-5-100x75.jpg)


