Strona główna Sport Jeździectwo Polacy wciąż otwierają stawkę

Polacy wciąż otwierają stawkę

0

Biało-czerwoni po wymagającym czterogwiazdkowym crossie utrzymali prowadzenie w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany na hipodromie w Morawie podczas Lotto Strzegom Horse Trials. Drugie miejsce zajmują Niemcy, trzecie Szwedzi.

Polskę reprezentują: Wiktoria Knap na Quintusie, Jan Kamiński na Jardzie, Michał Hycki na Moonshine oraz Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix. Najlepszy wynik w ekipie należy do Mateusza Kiempy. Na metę próby terenowej dojechał jednak ze znacznym spóźnieniem, co kosztowało go utratę trzeciego miejsca po ujeżdżeniu i spadek na 9. pozycję. Najlepiej w próbie terenowej w polskim teamie poradził sobie Jan Kamiński – Jechało mi się fantastycznie. Cross był bardzo trudny i wymagający. Postawiłem na dokładność, nie jechałem bardzo szybko, ale chciałem przejechać bardzo precyzyjnie, bo było wiele trudnych zadań technicznych. Myślę, że spokojnie można było nadrobić to spóźnienie, ale dziś nie to było najważniejsze. Cross był wymagający dlatego, że cały czas trzeba było analizować co się dzieje na trasie i dostosowywać swoją jazdę do następnych przeszkód. Ostatnia woda wymagała dużego ataku i agresji, ale zarazem niezwykłego spokoju, żeby precyzyjnie doprowadzić konia do wąskich przeszkód.

W klasyfikacji indywidualnej nastąpiły znaczne przetasowania w tabeli wyników. Nową liderką konkursu, po czysto przejechanym crossie z zaledwie dwusekundowym spóźnieniem jest Niemka Jule Wewer dosiadająca konia Ruling Spirit. Drugi jest reprezentant Indii Fouaad Mirza na klaczy Dajara 4, który awansował z 12. miejsca po ujeżdżeniu. Trzecią lokatę objęła para ze Szwecji, Jonna Britsei Quattrino. Prowadzący po ujeżdżeniu Holender Tim Lipsna koniu TMX Herby nie ustrzegł się błędów na crossie i ukończył tę próbę na 29. pozycji. Sobotnia próba terenowa sporo zmieniła także w klasyfikacji CCI4*-L, najtrudniejszego konkursu rozgrywanego podczas Lotto Strzegom Horse Trials. Po bezbłędnym przejeździe crossu nową prowadzącą jest Szwedka Malin Josefssonna klaczy Maggan V. Na drugą lokatę awansowała Norweżka Heidi Bratlie Larsenna koniu Lonestar My Hunter, trzecia jest Polka Małgorzata Korycka na Canvalenci.

W „dwóch długich gwiazdkach” po bezbłędnie pokonanym crossie nadal prowadzi reprezentantka Belgii Lara De Liedekerke-Meier na klaczy Formidable 62. W kategorii juniorów pozycję liderki utrzymuje Agata Piskadło na koniu Brodway, co daje tej parze najwyższą lokatę w Mistrzostwach Polski Juniorów. Reprezentantka Niemiec Sandra Auffarth na koniu Rosveel, po czysto przejechanej próbie terenowej objęła prowadzenie w trzech gwiazdkach, a w konkursie dla młodych jeźdźców i Mistrzostwach Polski w tej kategorii pierwszą lokatę utrzymała Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes. W sobotę rozegrano także próby skokowe w konkursach w 2 i 3 gwiazdkowym w krótkim formacie. W pierwszym prowadzi zawodniczka ze Szwecji Louise Romeike i Caspian 15, w drugim Niemka Nadine Marzahl na Vally K. W zakończonej dziś rywalizacji w kategorii kuców zwyciężyła Niemka Antonia Fulst na koniu Fernet, a w klasie Intro Ricarda Berkenheide na Belle Jour.

W niedzielę odbędą się kolejne konkursy skoków przez przeszkody i próby terenowe, które wyłonią zwycięzców.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=8

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/