Strona główna Sport Siatkówka Pierwszy turniej siatkówki plażowej rozstrzygnięty!

Pierwszy turniej siatkówki plażowej rozstrzygnięty!

0

Pierwszy Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej w 2021 roku to już historia. W niedziele, 27. czerwca, siatkarze i siatkarki ze Świdnicy i okolic otworzyli sezon na „plaży”. Frekwencja jak zwykle dopisała, a w imprezie wzięło udział 14 par męskich i 8 drużyn kobiet.

Cykl trzech turniejów siatkówki plażowej organizowanych prze świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął się 27. czerwca od rywalizacji w dwóch kategoriach: Open-Kobiet i Open-Mężczyzn. Do walki o końcowy triumf stanęło 14 par męskich i 8 kobiecych. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań – Cieszy fakt, że obok stałych bywalców na świdnickiej plażówce zaczęli pojawiać się nowi fascynaci tej dyscypliny sportowej. Turniej przy rewelacyjnych warunkach pogodowych rozpoczął się o godz. 10.00 a ostatnie mecze kończyły się przed 17.00 – piszę na swojej stronie Facebook-owej OSIR.
Rywalizację panów wygrała para Jakub Jaworski i Kacper Pańczyk, która w przeszłości stawała już na najwyższym stopniu podium w świdnickim turnieju. W finale pokonali oni duet: Mateusz Michalak i Daniel Fijałka. Honoru Świdnicy bronił zespół Dorian Kowalczyk i Piotr Orzechowski, którzy ostatecznie uplasował się jednak na czwartej pozycji. W meczu o trzecie miejsce zostali oni pokonani przez parę Michał Jerzyk i Bartek Nackowski. W kategorii pań najlepsze zawody zagrała para: Agnieszka Szczerba i Dorota Chyży, która w finale wygrała z duetem Agata Bogacka i Barbara Wilk. O trzecie miejsce tym razem powalczyły dwie świdnickie pary: Małgorzata Byczek i Kinga Fąfara oraz Joanna Smernicka i Aleksandra Lupa. W bezpośredniej rywalizacji lepsza okazała się dwójka: Byczek-Fąfara. Cztery najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały od organizatora w nagrodę talony na sprzęt sportowy do zrealizowania w firmie Jako oraz pamiątkowe dyplomy.
Klasyfikacja końcowa:
Open-Mężczyzn:
1. Jakub Jaworski, Kacper Pańczyk – Jawor,
2. Mateusz Michalak, Daniel Fijałka – Lelechów,
3. Michał Jerzyk, Bartek Nackowski – Wałbrzych,
4. Dorian Kowalczyk, Piotr Orzechowski – Świdnica
Open-Kobiet:
1. Agnieszka Szczerba, Dorota Chyży – Wrocław,
2. Agata Bogacka, Barbara Wilk – Strzelin,
3. Małgorzata Byczek, Kinga Fąfara – Świdnica,
4. Joanna Smernicka, Aleksandra Lupa – Świdnica,
Kolejne turnieje w Świdnicy odbędą się: 18 lipca – turniej Mikstów oraz 8 sierpnia – Open Mężczyzn.
/Artur Ciachowski/
Poprzedni artykułPiknik Historyczny w pigułce [VIDEO]
Następny artykułBluefaces poderwali publiczność z leżaków. Kiedy kolejny koncert na dziedzińcu wieży? [FOTO]