Strona główna 112 Mapą śmiertelnych wypadków chcą ponownie skłonić kierowców do refleksji

Mapą śmiertelnych wypadków chcą ponownie skłonić kierowców do refleksji

0

W związku z rozpoczęciem okresu wakacyjnego policjanci postanowili ponownie zaapelować do kierowców o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejny rok z rzędu Komenda Główna Policji przez całe wakacje będzie też publikować mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji – tłumaczą funkcjonariusze Biura Ruchu Drogowego KGP.

Jak dodają, mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przypominają policjanci.

/KGP, opr. mn/