Strona główna Artykuł sponsorowany Manicure – podstawowe rodzaje i ich zalety

Manicure – podstawowe rodzaje i ich zalety

0

Kobiety mają to do siebie, że uwielbiają dbać o siebie. Nie jest to żaden stereotyp, a zaledwie wynik niezliczonej liczby badań sugerujących, że to one są najczęstszymi bywalczyniami salonów piękności. Co więcej, można powiedzieć, że miejsca tego typu powstały właśnie z myślą o nich. W tym krótkim wpisie skupimy się na paznokciach – czymś, czego pielęgnacja i upiększanie jest ewidentną ich domeną. Jakie są jego dwa główne rodzaje manicure i jak wybrać salon, który będzie w stanie przeprowadzić taką usługę?

manicure ochota

Podstawowe rodzaje manicure
Manicure Ochota oraz inne dzielnice Warszawy, a także po prostu inne miejsca na świecie, wręcz uwielbia z jednego prostego względu – niezależnie od tego, z jakiej metody do jego stworzenia się skorzysta, można liczyć na zdumiewający efekt (zależny oczywiście od salonu kosmetycznego, po usługi którego się sięgnie). Efekt ten jest jednak różny dla dwóch podstawowych jego odmian. Poniżej przedstawione zostały każde z nich i pokrótce opisane ich wady i zalety.

  • Manicure hybrydowy – jego największym plusem jest fakt, że potrafi utrzymywać się na paznokciu nawet do miesiąca. Bardzo istotna jest tutaj jego elastyczność – osoba tworząca go ma bardzo duże do manewru i poprawiania niedociągnięć. Manicure tego typu nie zastyga bowiem do momentu utwierdzenia go za pośrednictwem lampy UV. Manicure tego typu jest trwały, bezpieczny na paznokci, a dodatkowo sprawiający wrażenie wzmacniania ich. Swoistą jego wadą jest jednak relatywnie szybko pojawiający się odrost (nie w każdym przypadku), ale też odpryski mogące pojawić się w czasie „używania” paznokcia.
  • Manicure żelowy – istnieje on znacznie dłużej od jego hybrydowego konkurenta. Jest ceniony przede wszystkim ze względu na swoją trwałość, ale i zapewnia olbrzymią dowolność w tworzeniu wzorów. Co ciekawe, może mieć również właściwości uzupełniające zniszczone lub zniekształcone płytki paznokcia. Za jego pośrednictwem paznokcie można też niemal dowolnie przedłużyć, chociażby z dodatkiem tipsów lub szablonów. Niestety, żelu z paznokci nie jest łatwo się pozbyć. Oznacza to, że chcąc zmienić wzór czy kolor, trzeba będzie go po prostu spiłować.

Jak wybrać salon kosmetyczny, który go przeprowadzi?
Jako że manicure jest w dzisiejszych czasach tak bardzo popularny, niemal każdy salon piękności i gabinet kosmetyczny jest w stanie podjąć się jego wykonania. W większości przypadków można liczyć na możliwość wykonania obu jego form. Należy jednak mieć świadomość co do tego, jak istotny jest wybór salonu, który zajmie się jego przygotowaniem. Jest on czymś wręcz kluczowym w próbie osiągnięcia efektu idealnego – takiego, na jaki się po prostu liczy.

Opcją świetną jest tutaj postawienie na salon pokroju Och Beauty – taki, który posiada olbrzymie doświadczenie. Można je poznać między innymi po zakresie świadczonych przez niego usług. W tym wszystkim liczy się też, oczywiście, cena – jako że manicure hybrydowy zazwyczaj wykonuje się regularnie, dobrze byłoby, gdyby dało się na tym nieco zaoszczędzić.

Podsumowanie
Manicure Ochota, ale i wiele innych dzielnic Warszawy i wielu innych miast w Polsce, wręcz uwielbia. Nie ma się czemu dziwić – doskonale współgra z kobiecą chęcią dbania o siebie i każdy najmniejszy detal we własnym wyglądzie. Jeżeli jednak chce się wycisnąć z niego maksimum, wręcz trzeba wybrać salon kosmetyczny, który będzie w stanie wykonać je nienagannie. Należy przy tym bardzo uważać – miejsc tego typu jest bowiem na tyle dużo, że łatwo – kolokwialnie mówiąc – się nadziać.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCoraz mniej mieszkańców powiatu objętych kwarantanną. Najnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułGasili pożar szopy