Strona główna 112 Klucze od mieszkania w studzience burzowej, parkowanie na miejscu dla inwalidy i...

Klucze od mieszkania w studzience burzowej, parkowanie na miejscu dla inwalidy i impreza na podwórku. Interwencje straży miejskiej

4

Od 28 maja do 3 czerwca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 131 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

30 maja 2021 roku o godz. 13.03 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące młodej sowy, która wypadła z gniazda przy ulicy Śląskiej. Choć strażnicy potwierdzili zgłoszenie, nie podjęto żadnych działań. O tej porze roku młode ptaki (podloty) opuszczają gniazda i rozpoczynają samodzielne życie. Podloty są dokarmiane przez swych rodziców i w żadnym przypadku nie wolno ich łapać, czy zabierać z miejsc gdzie przebywają.

31 maja 2021 roku o godz. 11.04 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania na „kopercie inwalidzkiej” znajdującej się przy ulicy Marcinkowskiego nieuprawnionego pojazdu. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Jak ustalono, kierowca nie posiadał karty parkingowej osoby niepełnosprawnej. Interwencja zakończyła się ukaraniem sprawcy wykroczenia mandatem w kwocie 500 złotych oraz przypisaniem 5 punktów karnych.

1 czerwca 2021 roku o godz. 17.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał dość nietypowe zgłoszenie. Na Placu Świętej Małgorzaty dziecku wpadły klucze od mieszkania do studzienki burzowej. Na miejscu szybko pojawił się patrol straży miejskiej. Strażnicy zdemontowali kratę i wydobyli klucze, które wróciły do zrozpaczonego właściciela.

2 czerwca 2021 roku o godz. 18.25 wyjątkową spostrzegawczością wykazał się funkcjonariusz straży miejskiej. Na ulicy Kunic zauważył on mężczyznę, którego wizerunek był podobny do osoby poszukiwanej przez Policję. Patrol wylegitymował podejrzanego i potwierdził, iż jest on poszukiwany. Mężczyzna został ujęty i przekazany Policji.

2 czerwca 2021 roku o godz. 20.27 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dość dużej grupy osób spożywających alkohol w podwórzu ulicy Pułaskiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Jedna osoba została ukarana mandatem a w stosunku do drugiej zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

3 czerwca 2021 roku o godz. 5.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym Dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu niemal natychmiast pojawili się strażnicy, którzy ukarali mandatem sprawce tego czynu.

3 czerwca 2021 roku o godz. 8.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol na Placu Jana Pawła II. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z faktem, że obaj panowie byli już wielokrotnie karani za tego typu czyny ich sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

3 czerwca 2021 roku o godz. 14.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne do kosza na śmieci w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Za czyn ten strażnicy ukarali młodego mieszkańca Wałbrzycha mandatem w kwocie 500 złotych.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/