Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zwiedzać Londyn?

Jak zwiedzać Londyn?

0
Dziś nie wyobrażamy sobie podróży po Europie bez odwiedzenia tak ważnego miasta jak Londyn. Dla wielu Polaków to drugi dom, ale wciąż jest tam wiele do odkrycia. To miejsce pełne tajemnic, ważne historycznie i wciąż mające ogromny wpływ na to, co dzieje się na kontynencie. Jest też niezwykłą mieszanką kultur, która budzi zainteresowanie turystów na całym świecie. Jak zabrać się za zwiedzanie Londynu?

Londyn wyróżnia się przede wszystkim położeniem. To jedna z niewielu stolic, do której Polacy mają tak blisko i chętnie się tam pojawiają, mimo że znajduje się na wyspie. Ma to z pewnością wpływ na postrzeganie tego miejsca. Miasto jest niezwykle ważne dla światowej gospodarki i ekonomii, gdyż siedzibę ma tu wiele międzynarodowych firm i organizacji. Cały urok kryje się w architekturze i ulicach Londynu.

Spacer i komunikacja miejska – tak zobaczysz najwięcej
Mogłoby się wydawać, że o Londynie powiedziano już niemal wszystko. Nawet jeśli ktoś nigdy tu nie był, wie, co to Big Ben i jak wygląda budynek parlamentu. Najlepiej jednak przekonać się na własnej skórze i zobaczyć, jak naprawdę wyglądają brytyjskie ulice. Stolica ma do pokazania wiele, również jeśli chodzi o zabytki, atrakcje turystyczne, kawiarnie i restauracje. Kojarzy się głównie z królową i z pewnością na ulicach, w sklepach czy lokalach da się wyczuć klimat związany z monarchią. Sklepy z pamiątkami pełne są gadżetów z podobiznami członków rodziny królewskiej. Jednak to nie są jedyne atrakcje warte uwagi.

Dla wielu osób spory problem stanowi samo dostanie się na wsypę. Najszybciej będzie, jeśli sprawdzimy loty do Londynu, ponieważ możemy znaleźć bilety w naprawdę atrakcyjnych cenach. Już po kilku godzinach podróży przekonamy się, na czym polega fenomen tego miasta. Będąc na miejscu, najlepiej połączyć spacer i zwiedzanie pieszo z przemieszczaniem się tutejszą komunikacją miejską, dzięki czemu dostaniemy się w nieco bardziej oddalone zakątki.

Jak zwiedzać, aby zobaczyć jak najwięcej?
Trzeba jasno powiedzieć, że zwiedzanie samego Londynu może zająć wiele miesięcy. To miejsce, do którego większość osób wraca kilka razy. Jest nie tylko stolicą Anglii, lecz także największym miastem Wielkiej Brytanii. Uznaje się je za centrum rozrywki i kultury, obserwuje się tutaj wyjątkową mieszankę kultur, a przez to również kuchni. Warto przylecieć tu choćby na niezwykły obiad w restauracji nagrodzonej gwiazdkami lub jednym z lokalnych barów z tradycyjnym jedzeniem z nieznanych przeciętnemu Europejczykowi krajów.

Zwiedzanie można zacząć od największych atrakcji: Pałacu Buckingham, Parlamentu, placu Trafalgar Square, Galerii Narodowej, parku Greenwich, Królewskich Ogrodów Botanicznych, punktu widokowego Sky Garden czy Tower Bridge. Zakupy możemy zrobić w Camden Town, gdzie znajdziemy niemal wszystko. Boczne uliczki i rzadziej odwiedzane dzielnice Londynu kryją też wiele tajemnic, więc czasami warto zejść ze szlaku opisywanego w przewodnikach dla turystów.

/Artykuł sponsorowany/