Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zaplanować wakacje z dziećmi, żeby były udane?

Jak zaplanować wakacje z dziećmi, żeby były udane?

0

Zorganizowanie wakacji z dziećmi to naprawdę spore wyzwanie. Jest mnóstwo rzeczy, które trzeba zaplanować: zakwaterowanie, transport, wyżywienie, atrakcje… Formę wypoczynku trzeba oczywiście dostosować do wieku, możliwości i zainteresowań pociech, a to nie lada wyczyn. Co zrobić, by podczas podróży nie zaskoczyły nas żadne nieprzewidziane okoliczności? Jaki kierunek wybrać? Jak zapewnić udane wakacje całej rodzinie?

Gdzie wyruszyć?
Wybór lokalizacji to najważniejszy krok podczas planowania wakacyjnego wyjazdu. Możemy zdecydować się na wakacje w Polsce lub za granicą. Wypoczynek w kraju to bardzo wygodne rozwiązanie. Podróż jest zazwyczaj krótsza, unika się procedur związanych z odprawą samolotową, a w razie jakiejś nagłej sytuacji, można szybko wrócić do domu. To najlepszy wybór, jeśli zamierzasz udać się na wypoczynek z dzieckiem po raz pierwszy. Nie wiadomo przecież jak maluch zareaguje na długą podróż i na zmianę klimatu, z którą wiążą się przecież wyjazdy do innego kraju. Co ważne, wakacje w Polsce wcale nie są mniej atrakcyjne niż te zagranicą. Trzeba tylko wybrać odpowiednią lokalizację, a ciekawych propozycji jest naprawdę wiele. Warto chociażby zapoznać się z ofertą Folwarku Łękuk na Mazurach: https://folwarklekuk.pl/. To obiekt usytuowany nad jeziorem w cichej, spokojnej okolicy. Na wczasowiczów, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych, czeka tam szereg rozmaitych atrakcji: wędkowanie, przejażdżki rowerowe, spływy kajakowe i wyprawy przyrodnicze.

Infrastruktura i atrakcje
Przy wyborze odpowiedniego ośrodka lub hotelu, trzeba zwrócić uwagę na infrastrukturę i udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Plac zabaw to podstawa, ale przydadzą się także biblioteczki z książeczkami dla maluchów, krzesełko do karmienia czy przewijak. Nie mniej istotną rzeczą jest jadłospis. Dzieci potrafią zamienić każdy posiłek w „walkę” o zjedzenie choćby kilku kęsów, dlatego upewnij się, że restauracja działająca w hotelu oferuje menu dla najmłodszych. Wszelkie udogodnienia dla dzieci są kluczowe, ale w ofercie hotelu powinno znaleźć się także coś dla dorosłych. W końcu podczas wakacji mają wypoczywać nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Pod tym linkiem: https://folwarklekuk.pl/dla-rodzin/ znajdziesz ciekawą ofertę wakacyjną dla rodzin. Ośrodek jest doskonale wyposażony, znajdują się w nim: bawialnia, plac zabaw, plaża, kąpielisko, boiska i korty do gry, a także siłownia czy sala fitness. Wszyscy dorośli z pewnością docenią szeroki wybór zabiegów w hotelowym SPA: https://folwarklekuk.pl/spa-lekuckie-laznie/. Taki ośrodek wypoczynkowy to gwarancja udanych wakacji dla wszystkich członków rodziny.

Samochodem czy autobusem?
W trakcie planowania wakacji trzeba oczywiście doprecyzować kwestię dojazdu na miejsce. Najlepszym rozwiązaniem jest podróż samochodem. Możemy zapakować tyle rzeczy, ile potrzebujemy, wyjechać o dowolnej porze, a przede wszystkim robić w trakcie podróży postoje. Ta ostatnia kwestia ma zasadnicze znaczenie, jeśli wyjeżdżamy z dzieckiem. Podróż autobusem jest tańsza, ale za to zdecydowanie mniej komfortowa, a nieustanne proszenie kierowcy o zatrzymanie pojazdu może być problematyczne dla niego i pozostałych pasażerów. Lepiej więc wybrać auto. Do jazdy trzeba się jeszcze odpowiednio przygotować. Dzieci muszą siedzieć w foteliku samochodowym, dlatego przejrzyj go dokładnie i sprawdź, czy jest sprawny, a w razie potrzeby kup nowy. Przygotuj także poduszeczkę pod głowę, kocyk i trochę zabawek – dziecku z pewnością prędzej czy później zacznie doskwierać nuda. Warto mieć także pod ręką przekąski.  W czasie jazdy naprawdę można zgłodnieć.

Pakowanie zacznij wcześniej
Pamiętaj, że pakowania nie można zostawiać na ostatnią chwilę. Już na kilkanaście dni przed wyjazdem sporządź listę rzeczy, które będą potrzebne podczas wakacji. Może okazać się, że część z nich trzeba po prostu dokupić czy wyprać, więc kilka dni zapasu to w tym przypadku konieczność. Dzięki liście o niczym nie zapomnisz, a nie ma gorszego uczucia niż uświadomienie sobie po kilku godzinach podróży, że coś ważnego zostało w domu. Część rzeczy najlepiej spakować do torby podręcznej, którą umieścimy pod siedzeniem w aucie, a nie w bagażniku. Zatrzymywanie się w trakcie jazdy, by wyciągnąć z walizki przekąski, zabawki czy inne niezbędne przedmioty może okazać się kłopotliwe, a ponadto to zwykła strata czasu.

Wakacje z pociechami to duże przedsięwzięcie organizacyjne.  Jest wiele rzeczy, o których trzeba pamiętać w trakcie planowania podróży i wypoczynku, a z dziećmi, jak to z dziećmi, nigdy nie da się niczego przewidzieć do końca. Jeżeli jednak weźmiesz pod uwagę kilka wskazówek, nieprzewidzianych okoliczności podczas wypoczynku będzie z pewnością o wiele mniej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Muzyka Mi Leży”. Bluefaces wystąpią na dziedzińcu wieży ratuszowej
Następny artykułWęgiel na Esperantystów utrudniał ruch