Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przechowywać żywność w odpowiedni sposób? Zobacz poradnik!

Jak przechowywać żywność w odpowiedni sposób? Zobacz poradnik!

0
Odpowiednie pojemniki na żywność są bardzo istotne w każdej kuchni. Hermetyczne zamknięcia powodują, że smak i aromat jest chroniony przed szkodnikami.

Na co przydatne będą pojemniki metalowe?
Dobrze się prezentują, są lżejsze niż szkło i przydają się zarówno do przechowywania żywności w lodówce, jak i w temperaturze pokojowej. Pojemniki metalowe możesz wybrać w formie ozdobnych, hermetycznie zamykanych puszek, zwłaszcza do przechowywania produktów, które należy chronić przed światłem – czyli np. kakao, kawy czy herbaty. Takie pojemniki są też właściwe do przechowywania kruchych ciastek, cukierków, kasz, czy makaronów. Warto tutaj pamiętać, że metal wchodzi w reakcję z produktami słonymi czy kwaśnymi, dlatego takie pojemniki nie sprawdzą się do trzymania np. ogórków kiszonych. Metal też najszybciej traci na swojej estetyce, może więc po jakimś czasie odkształcać się czy rdzewieć.

Pojemniki porcelanowe i kamionkowe
Jeśli nie chcesz szklanych pojemników, ale szukasz czegoś, co będzie również Ci służyć przez lata, to zdecyduj się na pojemniki porcelanowe. Ich ciekawa forma, będzie stanowić naturalną ozdobę Twojej kuchni. Porcelana jest również praktyczna w użyciu, nie wchodzi bowiem w reakcje z żywnością i chroni przed szkodliwym działaniem światła. Kiedy warto zerknąć również na pojemniki kamionkowe? Jeśli na Twoim stole królują ogórki kiszone albo innego rodzaju kiszonki. Kamionkowe pojemniki sprawdzą się tu idealnie. Zapewniają właściwą temperaturę i nie wchodzą w reakcje ze słonymi czy kwaśnymi produktami. Takie pojemniki wykorzystasz też do przechowania m.in. domowego smalcu. Pojemnik kamionkowy z pokrywką estetycznie zaprezentuje się również na stole albo na blacie kuchennym.

Pojemniki tylko z hermetycznym zamknięciem?
Większość zarówno metalowych jak i z tworzywa sztucznego pojemników na żywność posiada pokrywki, które są szczelnie zamykane. Tylko takie warto kupować? To oczywiście zależy od produktów, które chcesz przechować. Jeśli do lodówki wkładasz np. sos, zupę czy jogurt z owocami, to warto zadbać, by pokrywka była szczelna. Inaczej potrawy mogą się wylać. Hermetyczne pokrywki zadbają też o perfekcyjne zachowanie wartości odżywczych, aromatu i smaku. Dlatego najlepiej właśnie takie pudełka do przechowania żywności mieć w swojej kuchni. Te z tworzywa sztucznego odznaczają się też dość korzystną ceną, dzięki czemu możesz zaopatrzyć się w kilka pojemników o różnej wielkości, by móc bezpiecznie włożyć do lodówki pozostałości z obiadu, czy zabezpieczyć przed wyschnięciem i utratą aromatu wędliny, albo ser.

Pojemniki na lunch
Plastikowe czy silikonowe pudełka są też dobrym rozwiązaniem, by do pracy czy szkoły, zabrać ze sobą drugie śniadanie. Przygotowane kanapki nie tracą świeżości, nie zgniotą się pod ciężarem innych przedmiotów w torbie i nie zabrudzą pomidorem czy keczupem szkolnych zeszytów. Wszystko jest bezpieczne schowane. Pojemniki na lunch do tego hermetycznie zamykane to świetna alternatywa także na rodzinny piknik. Miseczka na sałatkę, czy komplet różnych pojemników do żywności, pozwoli zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz, by na miejscu na świeżo przygotować potrawy i ze smakiem zjeść. Jeśli wybierzesz hermetycznie zamykane pojemniki, to masz też pewność, że nic się nie rozleje podczas transportu i posiłki nawet po kilku godzinach będą nadal smaczne. W takich pojemnikach przetransportujesz też zupę – fenomenalne rozwiązanie, by w pracy na przerwie zjeść coś pożywnego i ciepłego, a także kolorowe pojemniki na lunch dla dzieci.

Przekonaj się sama, jak przydatne są pojemniki na żywność i w Twojej kuchni. Wybierz te, które będą pasować do wystroju pomieszczenia oraz te, które sprawdzą się podczas codziennego użytkowania. Wejdź na stronę www.amart.pl i wybierz najlepsze pojemniki do żywności. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na hermetyczne zamknięcie pojemników, oraz odpowiednio dobierać naczynie do rodzaju produktów. Np. szklany pojemnik nie nadaje się do kawy, ponieważ nie chroni ziaren przed szkodliwym działaniem słońca, a metalowy pojemnik może zmienić smak kiszonych ogórków. Ciesz się więc odpowiednim aromatem i rewelacyjnym smakiem potraw, właściwie je przechowując także w lodówce czy w zamrażalniku.

/Artykuł sponsorowany/