Strona główna Polityka Dyskutowali o stanie gminy Jaworzyna Śląska. Burmistrz z absolutorium

Dyskutowali o stanie gminy Jaworzyna Śląska. Burmistrz z absolutorium

0

Jaworzyńscy radni udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzowiczowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 roku. Decyzję w tej sprawie poprzedziła dyskusja nad raportem o stanie gminy Jaworzyna Śląska.

Uchwała o udzieleniu burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za rok 2020 była jednym z punktów obrad na sesji, która odbyła się 24 czerwca. – Rok 2020 był trudnym rokiem, naznaczonym dwoma wydarzeniami – pandemią i nawałnicą, jaka 5 września 2020 przeszła przez naszą gminę. Pandemia miała wpływ na realizację dochodów i wydatków, staraliśmy się wspierać lokalnych przedsiębiorców. Nawałnica natomiast spowodowała, że musieliśmy wesprzeć rodziny, które ucierpiały najbardziej. Mimo to udało się zamknąć rok zyskiem i w 2021 rok weszliśmy z ogromnym budżetem inwestycyjnym – mówił Grzegorzewicz.

W 2020 roku dochody gminy wyniosły ponad 60 mln 50 tys. zł, natomiast wydatki budżetowe sięgnęły przeszło 50 mln 805 tys. zł. W ubiegłym roku gmina wydała blisko 230 tys. zł na przeciwdziałanie i zapobieganie COVID-19. Ze środków własnych usuwała skutki wrześniowej wichury, noszącej znamiona klęski żywiołowej. Ze środków budżetu państwa wypłacono świadczenia dla 131 rodzin na sumę 865,5 tys. zł, a ze środków budżetu gminy wypłacono dodatkowo świadczenia dla 3 rodzin na kwotę blisko 6 tys. zł.

Radni większością głosów zdecydowali o udzieleniu burmistrzowi absolutorium. Za było 10 radnych, a przeciw 4.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułWakacje rozpoczęte. Muzeum Kolejnictwa zaprasza na cykl weekendowych wydarzeń! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułTakie będą nowe wozy świdnickiej straży miejskiej? Ruszyły testy elektrycznego auta [FOTO]