Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dwie gminy z regionu ze wsparciem z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej

Dwie gminy z regionu ze wsparciem z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej

2

Ogłoszono listę samorządów, które skorzystają ze wsparcia oferowanego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Środki trafią m.in. do gminy Jaworzyna Śląska oraz gminy Marcinowice.

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej to konkurs dla gmin, który ma na celu realizację zasady równomiernego rozwoju w województwie. Pozwala on na wsparcie gmin w realizacji zadań własnych, wpisujących się w Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030 i realizujących tym samym jej cele strategiczne. Fundusz stanowi realizację uprawnień samorządu województwa do udzielania pomocy (w tym finansowej) innym jednostkom samorządu terytorialnego.

W tegorocznej edycji konkursu na dotacje przewidziano środki w wysokości 3 milionów złotych, które pozwolą na udzielenie wsparcia 25 dolnośląskim gminom. Dotacje udzielone w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w podziale na subregiony przedstawiają się następująco:

  • subregion wałbrzyski – 11 gmin (44% udziału)
  • subregion wrocławski – 8 gmin (32% udziału)
  • subregion jeleniogórski – 5 gmin (20% udziału)
  • subregion legnicko-głogowski – 1 gmina (4% udziału)

W powiecie świdnickim wsparcie trafi do dwóch gmin. Gmina Marcinowice otrzyma ponad 123,6 tys. zł na budowę zatoki autobusowej, chodnika i parkingu w Zebrzydowie. Taką samą kwotę otrzymała gmina Jaworzyna Śląska, w której środki zostaną przeznaczone na budowę oświetlenia. W ramach zadania planowany jest montaż 25 słupów i lamp oświetleniowych typu LED wzdłuż ulic: Brzozowej, Lipowej, Sosnowej, Akacjowej i Świerkowej, a także na odtworzenie nawierzchni dróg po wykonaniu robót. Przetarg powinien zostać ogłoszony na przełomie czerwca i lipca. Wartość całego zadania to około 153 tys. zł.

/UMWD, opr. mn/