Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zakupić schodołaz?

Dlaczego warto zakupić schodołaz?

0

Chęć przemieszczania się po mieście jest bardzo ważną czynnością dla każdego człowieka. Niestety osoby niepełnosprawne poza dysfunkcją ruchową napotykają problemy związane z tym, że nie mogą swobodnie poruszać się po mieście ani po kompleksach publicznych. Rozwój technologiczny w postaci schodołazów pozwolił na to by nawet osoba niepełnosprawna, która nie ma przystosowanego wózka inwalidzkiego do utrudnień drogowych, miała możliwość swobodnego przemieszczanie się po miejscach publicznych. 

Schodołazy są warte zakupu, ponieważ pozwalają na pokonanie barier architektonicznych. Tego typu wózki poprzez specjalny mechanizm pozwalają osobom niepełnosprawnym pokonywać takie przeszkody jak schody oraz docierać w bardzo szybki i wygodny sposób to wybranych przez nich miejsc.

Jakie są rodzaje schodołazów?

Schodołaz gąsienicowy
Wymienia się przede wszystkim dwa rodzaje tego typu sprzętu. Pierwszy z nich to schodołaz gąsienicowy. Wyposażony jest w mechanizm, który pozwala na podniesienie osoby niepełnosprawnej na podnośniku oraz moduł gąsienicowy, który umożliwia poruszanie się po nierównych powierzchniach oraz wjazd po krawędziach.

Schodołaz kroczący
Drugim rodzajem jest schodołaz kroczący. Wyposażony jest on w system kół i akumulator, co pozwala na bezpieczne i stabilne poruszanie się po schodach w górę i w dół. Rozwiązanie technologiczne umożliwia pokonywanie nawet bardzo stromych schodów i podjazdów.

Schodołazy używane oraz schodołazy nowe
W naszej ofercie znajdziesz schodołazy nowe oraz używane. Posiadamy szeroką ofertę tego typu sprzętu, które są już użytkowane od wielu lat przez naszych klientów. Nie należy zwlekać i ulegać barierom. Po to powstają tego typu urządzenia, by każda osoba dotknięta niepełnosprawnością ruchową mogła wciąż cieszyć się popołudniowym przechadzka mi po parku lesie lub innym ulubionym przez daną osobę miejscu. Użytkowanie schodów jest proste, a solidne wykonanie umożliwia komfortowo i bezpiecznie przemieszczać się w dowolnej przestrzeni.

/Artykuł sponsorowany/