Najpierw uderzył w tył poprzedzającej go Toyoty Corolli, a potem próbował uciec. Kierowca i pasażer jadący za sprawcą zdarzenia zdążyli spisać numery rejestracyjne.
Do zdarzenia doszło dzisiaj wieczorem na drodze wojewódzkiej 382 między Strzegomiem a Świdnicą. – Kierujący Oplem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej przed nim Toyoty. W wyniku uderzenia samochód wpadł do rowu – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
– Widzieliśmy całe zdarzenie. Kierowca Opla skręcił na Międzyrzecze, jechał bardzo szybko i nie mogliśmy go dogonić, ale zdążyliśmy spisać numery rejestracyjne – opowiada świadek. – Dzięki tym informacjom kierowca Opla został zatrzymany i będzie doprowadzony do komendy policji – dodaje rzeczniczka mundurowych.
Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
/red./

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-238x178.jpg)


![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)