Strona główna Wydarzenia Dobromierz Zamek Roztoka zaprasza na legalne żniwa czosnku niedźwiedziego

Zamek Roztoka zaprasza na legalne żniwa czosnku niedźwiedziego

1

Ceniony jako aromatyczna przyprawa czosnek niedźwiedzi wyjątkowo obrodził w parku przy Zamku Roztoka. Ratująca zabytkowy obiekt Fundacja postanowiła wykorzystaj urodzaj i zaprosić do zbiorów, z których dochód zostanie przeznaczony na remont fortepianu.

8 i 9 Maja (sobota/ niedziela) od godziny 12-17 zapraszamy Was do Roztoki, gdzie w przypałacowym Parku Angielskim będziecie mogli nazbierać (prawie do woli) pachnącego wiosną, niezwykle zdrowego czosnku niedźwiedziego – zachęcają gospodarze zamku. Czosnek będzie można zbierać wyłącznie do torebek sygnowanych stemplem zamku, na miejscu do kupienia będą także drewniane nożyki. Oprócz tego na zwiedzających będzie czekał kiermasz z miodami, czekoladą i zamkowymi krówkami. W niedzielę Katarzyna Sielicka z Fundacji Zamek Roztoka opowie o najnowszym odkryciu archeologicznym.

Wejście na dziedziniec zamkowy kosztuje 10 złotych (ale można do puszki wrzucić więcej). Dochód z obu dni zostanie przeznaczony na remont fortepianu do Sali Komnaty Muzycznej Bolka. – Ratujemy staruszka, prawdziwego weterana niezliczonych koncertów! Instrument, na którym kilka pokoleń młodych muzyków uczyło się gry – fortepian marki Bechstein z 1895 roku. Obecnie fortepian znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Symbolem trudnej przeszłości i niejednokrotnie braku poszanowania dla tego znakomitego instrumentu jest zachowany do dziś zamontowany wtórnie zamek, na który nakładano kłódkę – tak dawniej “zabezpieczono” instrument. Nadszedł czas zrzucenia wszelkich kłódek i przywrócenia tego muzycznego weterana do życia! – wskazują pomysłodawcy odrestaurowania fortepianu.
Więcej na fanepage’u fundacji.
/opr. red./