Strona główna 112 Wznawiają widzenia w areszcie śledczym

Wznawiają widzenia w areszcie śledczym

0

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju, od 1 czerwca w zakładach karnych i aresztach śledczych nastąpi przywrócenie widzeń osadzonych z najbliższymi.

Komunikat Aresztu Śledczego w Świdnicy:

W związku z przywróceniem 1 czerwca 2021 roku widzeń osadzonych z osobami najbliższymi, w trosce o zdrowie funkcjonariuszy, osadzonych i ich rodzin, widzenia realizowane będą z zachowaniem zasad sanitarnych oraz dystansu społecznego. W oparciu o artykuł 247 Kodeksu karnego wykonawczego dodatkowo obowiązywały będą miedzy innymi poniższe uregulowania:

    • w widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba dorosła,
    • widzenie odbywało się będzie wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach,
    • czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny,
    • osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa,
    • wejście na teren jednostki odbywało się będzie po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski.

Ustalenie dnia i godziny widzenia od 25 maja 2021 r. będzie możliwe telefonicznie pod numerem: 502 042 597 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: [email protected], w dni robocze (od 25 maja do 2 czerwca 2021 r.) w godzinach od 8:00 do 14:00, najpóźniej jeden dzień przed planowanym widzeniem. Natomiast od dnia 2 czerwca 2021 r. zgłoszenia dokonywane drogą telefoniczną będą przyjmowane w godzinach od 8:00 do 14:00 w dni widzeń, tj. w każdą niedzielę, poniedziałek, środę i piątek.

Widzenia dla skazanych udzielane będą w każdą niedzielę (z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca), poniedziałek i piątek, w godzinach od 8:00 do 15:00. W tych samych godzinach w każdą środę i ostatnią niedzielę miesiąca będą realizowane widzenia dla tymczasowo aresztowanych.

/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/