Strona główna Temat dnia Włosi inwestują w Świdnicy

Włosi inwestują w Świdnicy

9

Przy ulicy Pogodnej w Świdnicy powstanie nowy zakład produkcyjny. Włoska firma Almes Poland Sp. z o.o z siedzibą we Wrocławiu kupiła od miasta działkę o powierzchni 1 ha za ponad milion złotych.

Spółka Almes Poland jest w Świdnicy obecna od 5 lat i posiada zakład produkcyjny przy ul. Towarowej 28A, gdzie wynajmuje jedną halę od Invest Park Development Sp. z o.o. Produkowane są tam niewielkie silniki do urządzeń AGD na potrzeby większych koncernów takich jak np. Electrolux. Firma zatrudnia grupę kilkudziesięciu pracowników, głównie kobiet.

Bardzo cenię polskich pracowników. Szczególnie panie za ich dokładność, cierpliwość oraz zaangażowanie. Minione 5 lat naszej obecności w Świdnicy, to dobry czas dla firmy dlatego zdecydowaliśmy na stałe ulokować tutaj nasz zakład. Widzę jak w ostatnich latach zmieniło się to miasto, poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi i jestem nim zachwycony – mówi Luigi Missaglia z firma Almes Poland Sp. z o.o.

Włoski inwestor ma w planach budowę nowej fabryki przy ul. Pogodnej. Obecnie zajmowane przestrzenie przy ul. Towarowej są niewystarczające, dlatego też zdecydowano o budowie kolejnego zakładu, gdzie produkowane mają być elektrowentylatory do m.in. piekarników. Dzięki sprzedaży gruntu pod inwestycję do miejskiej kasy wpłynie ponad milion złotych.

Działki przy Pogodnej kupiło w tym roku jeszcze dwóch innych inwestorów: firma Budownictwo Witold Jaskólski, która planuje tam wybudować biurowiec (swoją siedzibę) oraz halę na potrzeby firmy budowlanej, a także P.P.H.U. ŻURMET Marcin Żurakowski, z planami obejmującymi budowę zakładu produkcyjnego zajmującego się obróbką metali.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 2 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułCzyja zguba?