Strona główna 112 Wjechał w znak drogowy. Kierowca pijany, poszukiwany i z dożywotnim zakazem prowadzenia...

Wjechał w znak drogowy. Kierowca pijany, poszukiwany i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

0

Policjanci ze Strzegomia zatrzymali 35-latka, który kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był ponadto poszukiwany celem odbycia zaległej kary więzienia, a dodatkowo zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

W piątek tuż przed północą, funkcjonariusze zespołu prewencji strzegomskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, który na jednej z ulic pojazdem marki Fiat uszkodził znak drogowy. Na miejscu policjanci potwierdzili to zgłoszenie i zatrzymali 35-letniego kierującego pojazdem marki Fiat. Od mężczyzny wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu z ust. Przeprowadzone badanie wykazało, że 35-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów mężczyzny. – Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności, a także że zdecydował się on na jazdę mimo aktywnego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 35-latek odpowie także za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd – dodaje Ząbek. Mężczyzna został już doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 18 miesięcy.

/KPP Świdnica, opr. mn/