Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomskie parafie z dotacjami na remonty

Strzegomskie parafie z dotacjami na remonty

0

Gmina Strzegom przekazała kolejne dotacje na remonty strzegomskich parafii.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu otrzymała 79 tys. zł. Kwota 50 tys. zł zostanie przeznaczona na prace konserwacyjne tynków wewnętrznych i detalu kamiennego, konserwację maswerku i obramienia okna północnego prezbiterium w kościele p.w. Św. Barbary. Kwota 29 tys. zł będzie wkładem na renowację średniowiecznych murów obronnych, zagrożonych katastrofą budowlaną.

Jaroszowska parafia otrzymała w sumie 65 tys. zł na remont elewacji południowej oraz posadzki nawy głównej kościoła p.w. św. Jana (35 tys. zł) oraz remont muru w zespole kościoła filialnego p.w. św. Piotra i Pawła w Rusku (30 tys. zł). Dotacje celowe w kwocie po 35 tys. zł każda trafiły do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Chrystusa Króla w Goczałkowie na realizację remontu elewacji budynku kościoła oraz do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Różańcowej w Rogoźnicy na konserwację ołtarza głównego w kościele p.w. św. Szymona i Tadeusza.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułUniwersalne ogrodzenie panelowe przebojem XXI wieku
Następny artykułTeren biogazowni zalany po ulewie, mieszkańcy domagają się natychmiastowej kontroli. „Cuchnie na całą okolicę”