Strona główna Artykuł sponsorowany PWSZ w Wałbrzychu rok akademicki 2021/2022 rozpocznie z nową nazwą

PWSZ w Wałbrzychu rok akademicki 2021/2022 rozpocznie z nową nazwą

0

Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki (Dz.U. 2021, poz. 677) z dnia 09.04.2021 r., od 1. października 2021 r. zmianie ulegnie dotychczasowa nazwa Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa.

Nowa nazwa Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa jest odpowiedzią na obowiązujące, silnie akcentowane trendy zmian społeczno-gospodarczych, a przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy, z którym, ta największa publiczna uczelnia na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, współpracuje już ponad dwadzieścia lat. W Uczelni prowadzone są atrakcyjne i praktyczne kierunki studiów: Administracja, Architektura wnętrz, Dietetyka, Filologia, Kosmetologia, Logistyka, Pedagogika, Pielęgniarstwo, Techniki dentystyczne oraz Zarządzanie. Studenci wybierają, czy kształcić będą się na studiach licencjackich, inżynierskich lub magisterskich.

PAŃSTWOWA UCZELNIA ANGELUSA SILESIUSA (PU AS) dokłada starań, by spełnić trzy główne założenia swojej strategii działania: wysoką jakość świadczonych usług dydaktycznych, rozpoznawalność na rynku edukacyjnym w Polsce i na arenie międzynarodowej (poprzez, m.in. poszerzenie oferty dydaktycznej w języku angielskim) oraz nawiązywanie bliskich relacji z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Wymienione założenia są szansą na umocnienie pozycji Uczelni wśród innych szkół wyższych. Nadrzędnym celem jest zapewnienie studentom korzyści, nie tyle z samego procesu kształcenia wynikającego z uczestnictwa w wykładach i ćwiczeniach, co z owocnej, wieloletniej i partnerskiej współpracy Uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dzięki takim działaniom studenci Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa mają zapewnione miejsca do realizacji praktyk, wizyt studyjnych, organizacji warsztatów i spotkań z praktykami w specjalizacjach i zawodach, które stanowią treść kształcenia na kierunkach oferowanych w Uczelni.

PAŃSTWOWA UCZELNIA ANGELUSA SILESIUSA reagując na sygnały płynące ze środowiska, planuje uruchomienie nowych kierunków kształcenia: Grafika komputerowa z reklamą – studia pierwszego stopnia licencjackie oraz Ochrona klimatu i środowiska – studia pierwszego stopnia inżynierskie i studia drugiego stopnia magisterskie.

Nowe kierunki kształcenia oraz innowacyjne i nowatorskie podejście do prowadzenia procesu dydaktycznego, poparte również współpracą ze szkolnictwem średnim w Regionie, sprzyjać będzie Aglomeracji Wałbrzyskiej w sposób jednoznaczny, kształtując profesjonalnie przygotowane kadry. Co równie istotne – na jej terenie zbudowany i umocniony zostanie prężny ośrodek akademicki.

/Komunikat – PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu/

Poprzedni artykułJednośladem po Świdnicy i okolicy? Wypożyczalnia rowerów już działa
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Komunardów