Strona główna Artykuł sponsorowany Projekty domów z garażem w bryle budynku – dlaczego warto wybrać takie...

Projekty domów z garażem w bryle budynku – dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

0

Obecnie domy budowane są w większości na działkach usytuowanych na peryferiach dużych miast lub w małych miejscowościach i na wsiach. Mieszkańcy codziennie dojeżdżają do pracy, zawożą dzieci do przedszkoli i szkół, stąd też posiadanie samochodu jest nie tylko wygodą, ale i oczywistą koniecznością. Inwestorzy planujący budowę najchętniej wybierają projekty domów z garażem, a szeroką ofertę gotowych propozycji przygotowała dla swoich Klientów Pracownia ARCHON+.

Jaki projekt domu z garażem wybrać?
Wśród wielu ważnych kwestii, jakie należy rozważyć w trakcie wyboru projektu, jest również ta dotycząca garażu, jego wielkości i połączenia z bryłą domu. Dużym powodzeniem cieszą się projekty domów z garażami jednostanowiskowymi, ale coraz częściej Inwestorzy, decydują się na dom z większym, dwustanowiskowym garażem. Zwłaszcza jeżeli inwestycja planowana jest poza miastem, a właściciele posiadają już dwa samochody lub też planują w przyszłości zakup drugiego. Na decyzję o wyborze konkretnego wariantu domu z garażem może wpływać także wielkość działki, na której realizowana będzie inwestycja. Spośród projektów domów z garażem możne zdecydować się na projekt, w którym garaż w całości wpisany jest w bryłę, lekko z niej wysunięty, bądź też przylegający do bocznej ściany budynku. Jeśli garaż wysunięty z bryły będzie przekryty płaskim dachem, można zlokalizować na nim taras dostępny z pomieszczeń strefy prywatnej na poddaszu lub piętrze budynku. Pozwoli to na zaaranżowanie tam atrakcyjnej strefy relaksu na świeżym powietrzu. Właściciele dysponujący większą parcelą mogą także rozważyć wariant budowy osobnego garażu, który może  posiadać także dodatkowo pomieszczenie gospodarcze, przydatne do przechowywania np. ogrodowych mebli.

Garaż wpisany w bryłę domu lub wysunięty z linii budynku – popularne rozwiązanie
Najczęściej Inwestorzy wybierają projekty domów z garażem wpisanym w bryłę budynku. Największą zaletą takiego garażu jest oszczędność miejsca na działce. Garaże wpisane w całości w bryłę domu stanowią integralną część budynku. Odpowiednia izolacja zapobiegnie utracie ciepła, a odpowiednie oddzielenie garażu od części mieszkalnej i właściwa wentylacja wyeliminują możliwość przenikania zapachu spalin. Innym wariantem są garaże wpisane częściowo w bryłę domu lub też zlokalizowane przy jednej ze ścian budynku. Taki projekt wymaga jednak nieco większej działki, ale sprawia również, że bryła domu wygląda nieszablonowo i zyskuje ciekawy kształt. Wysunięcie garażu poza obręb budynku sprawia, że przestrzeń użytkowa parteru jest większa, co daje więcej możliwości aranżacji.

Zobacz, jakie rozwiązania stosowne są w projektach domów z garażem ARCHON+

Komfort – wygoda – funkcjonalność
Zarówno garaże wpisane w całości w bryłę domu, jak i te wysunięte poza bryłę są połączone ze strefą mieszkalną. Architekci ARCHON+ dbają o zapewnienie maksymalnego komfortu użytkowania i wykorzystują wszystkie możliwości, aby zapewnić dobrą komunikację pomiędzy częścią mieszkalną domu i garażem, a jednocześnie w odpowiedni sposób odizolować je od siebie. Garaż z reguły dostępny jest z wiatrołapu, często też połączony jest z kotłownią, posiadającą własne wyjście na zewnątrz lub z innymi pomieszczeniami gospodarczymi np. z pralnią. W ofercie ARCHON+ dostępne są także projekty, w których przewidziano komunikację pomiędzy garażem a spiżarnią, co ułatwia wniesienie większych zakupów i wygodne ich rozpakowanie. Dzięki temu łatwiej też utrzymać w domu porządek. Garaż w bryle domu lub z nią połączony zapewnia mieszkańcom dużą wygodę podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych – w deszczowe dni możemy przechodzić z samochodu do strefy mieszkalnej bez narażania się na zmoknięcie. Jest to szczególnie wygodne, gdy mamy małe dzieci.

Bez wątpienia dom z garażem to bardzo dobre rozwiązanie i warto rozważyć wybór właśnie takiego projektu.

/Artykuł sponsorowany/