Strona główna Wydarzenia Świdnica Ponad pół miliona złotych dla świdnickiego szpitala na zakup środków ochrony

Ponad pół miliona złotych dla świdnickiego szpitala na zakup środków ochrony

0

Szpitale w Świdnicy i w Świebodzicach otrzymają kolejne wsparcie na zakup środków ochrony. Pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego obejmie 36 jednostek medycznych na Dolnym Śląsku i w sumie wyniesie 17 milionów złotych.

Pieniądze umożliwią zakup masek, rękawiczek, fartuchów, okularów ochronnych, kombinezonów, przyłbic i środków do dezynfekcji – czyli artykułów ochronnych pierwszej potrzeby dla personelu medycznego dolnośląskich szpitali – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Środki są wsparciem dla jednostek, które ponoszą koszty związane z dodatkowym zabezpieczeniem przy leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

To już drugie rozdanie. W 2020 roku nasz szpital otrzymał ponad milion złotych. Potrzeby były i są znacznie większe, stad znaczy udział naszych własnych nakładów na zakupy środków ochrony dla personelu – mówi Łukasz Czajkowski  z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy. Do szpitala „Latawiec” ma trafić 533 343,82 zł. Beneficjentem programu jest Dolnośląski Ośrodek Pomocy Społecznej, z którym szpital podpisze umowę partnerską. Pieniądze będzie można wydać do 2022 roku.

Wsparcie dla szpitala Mikulicz w Świebodzicach sięgnie blisko 300 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułHokejowy wynik w rywalizacji świdnickich piłkarzy ze Stalą Brzeg
Następny artykuł„Błagamy o szczepionki”. Punkt Szczepień Masowych w Świdnicy na pół gwizdka, w Strzegomiu opóźniają start