Szpitale w Świdnicy i w Świebodzicach otrzymają kolejne wsparcie na zakup środków ochrony. Pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego obejmie 36 jednostek medycznych na Dolnym Śląsku i w sumie wyniesie 17 milionów złotych.
Pieniądze umożliwią zakup masek, rękawiczek, fartuchów, okularów ochronnych, kombinezonów, przyłbic i środków do dezynfekcji – czyli artykułów ochronnych pierwszej potrzeby dla personelu medycznego dolnośląskich szpitali – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Środki są wsparciem dla jednostek, które ponoszą koszty związane z dodatkowym zabezpieczeniem przy leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.
– To już drugie rozdanie. W 2020 roku nasz szpital otrzymał ponad milion złotych. Potrzeby były i są znacznie większe, stad znaczy udział naszych własnych nakładów na zakupy środków ochrony dla personelu – mówi Łukasz Czajkowski z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy. Do szpitala „Latawiec” ma trafić 533 343,82 zł. Beneficjentem programu jest Dolnośląski Ośrodek Pomocy Społecznej, z którym szpital podpisze umowę partnerską. Pieniądze będzie można wydać do 2022 roku.
Wsparcie dla szpitala Mikulicz w Świebodzicach sięgnie blisko 300 tysięcy złotych.

![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)








