Strona główna Wydarzenia Świdnica Od ponad 3 tygodni 26 mieszkań bez dostępu do gazu

Od ponad 3 tygodni 26 mieszkań bez dostępu do gazu

1

Dlaczego mieszkańcy ul. Saperów 15 (w Świdnicy) od ponad 3 tygodni nie mają gazu w lokalach? Wystąpiła awaria, spółdzielnia ponoć usunęła wadę, jednak gazownia milczy, a my nadal pozostajemy bez gazu. Dość uciążliwe jest pieczenie w piecykach,  chciałoby się zjeść w końcu ciepłą zupę – napisała jedna z mieszkanek budynku. Polska Spółka Gazownictwa odpowiada.

4 maja br., w związku ze zgłoszeniem o wyczuwalnym zapachu gazu w budynku przy  ul. Saperów 15 w Świdnicy, brygada Pogotowia Gazowego z Placówki Gazowniczej  w Świdnicy niezwłocznie udała się na miejsce zdarzenia. Na miejscu stwierdzono  nieszczelną instalację gazową między zaworem głównym, a gazomierzami. Zamknięto  dopływ gazu do budynku na zaworze głównym oraz wyłączono dopływ gazu do 26 lokali  mieszkalnych – informuje Jarosław Jankiewicz, rzecznik prasowy PSG.

Polska Spółka Gazownictwa odpowiada za ciągłe i bezpieczne dostarczanie gazu  ziemnego siecią gazową do zaworu głównego gazu. Jesteśmy również właścicielami  gazomierzy. Za pozostałą instalację gazową wewnątrz nieruchomości odpowiada właściciel budynku – w tym wypadku jest to Spółdzielnia Mieszkaniowa. 11 maja br. do Placówki Gazowniczej w Świdnicy wpłynęło pismo ze Spółdzielni  Mieszkaniowej z prośbą o demontaż gazomierzy. Po dokonanym demontażu gazomierzy Spółdzielnia Mieszkaniowa przystąpiła do remontu instalacji gazowej. 24 maja br. do Polskiej Spółki Gazownictwa wpłynęło kolejne pismo ze Spółdzielni  Mieszkaniowej informujące o zakończeniu remontu instalacji gazowej z prośbą o zamontowanie gazomierzy. Ustalono termin uruchomienia dostawy gazu na 28 maja 2021 – zapowiada rzecznik dostawcy gazu.

/red./

Poprzedni artykułOlsztyn – praca dla studentów z Wrocławia, tak to możliwe!
Następny artykułKino w Świdnicy otwarte już od piątku. Sprawdź repertuar Cinema3D