Strona główna Wydarzenia Świdnica Naprawiają fontannę na skwerze przy Wałowej

Naprawiają fontannę na skwerze przy Wałowej [FOTO]

4

Z powodu awarii od blisko dwóch tygodni wyłączona z użytku jest lubiana przez mieszkańców posadzkowa fontanna przy ulicy Wałowej. Trwają prace mające na celu przywrócenie wodotrysku do sprawności.

Przypomnijmy, w 2016 roku podczas głosowania w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy opowiedzieli się za przeprowadzeniem rewitalizacji skweru przy ulicy Wałowej. Na wykonanie obywatelskiego projektu miało trafić 256 tys. złotych. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tego miejsca, zwiększając koszty inwestycji do kwoty 745 tys. złotych. Gruntowa przebudowa obejmująca budowę fontanny, wykonanie alejek, montaż elementów małej architektury, nasadzenia zieleni oraz zainstalowanie kamer monitoringu, pochłonęła ostatecznie około miliona złotych.

Zupełnie odmieniony skwer przy Wałowej został oddany w ręce świdniczan 25 kwietnia 2018 roku. W jego centralnym punkcie znalazła się fontanna posadzkowa, która podczas upalnych dni cieszyła się szczególną popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców szukających w niej ochłody.

Na początku ubiegłego tygodnia wodotrysk został wyłączony z użytku i zataśmowany. – Fontanna uległa awarii. Zostanie naprawiona do końca przyszłego tygodnia – poinformowała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

/mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed burzami