Strona główna Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę kupując ławkę do ogrodu?

Na co zwrócić uwagę kupując ławkę do ogrodu?

0
Ławka to podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu, który pozwala relaksować się na świeżym powietrzu, czy urządzać imprezy dla rodziny i znajomych. Wybór odpowiedniego modelu powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama produktów różniąca się wyglądem, materiałem z którego powstały, czy dodatkowymi funkcjami. Jaka będzie idealna ławka ogrodowa? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Rodzaje ławek ogrodowych
Jaką ławkę ogrodową kupić? Przede wszystkim należy pamiętać, że powinna być ona funkcjonalna, wygodna oraz dopasowana do ogólnego stylu ogrodu, o czym można przeczytać w artykule: https://kb.pl/porady/lawka-ogrodowa-w-twoim-ogrodzie-jak-dobrac-lawke-do-stylu-ogrodowego/. W sprzedaży dostępne są m.in. ławki z oparciem, bez oparcia, czy skrzynie z siedziskiem. Która będzie najlepsza? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby. Ławka z oparciem z pewnością sprawdzi się w przypadku, gdy spędzamy dużo czasu w ogrodzie, często zapraszając tam gości. Oparcie zapewnia wygodę i sprawia, że możemy odpowiednio się zrelaksować.

Ławki bez oparcia doskonale sprawdzają się jako element ozdobny, na którym oczywiście również można usiąść. Zazwyczaj ustawiane są wzdłuż alejek, co stanowi nawiązanie do rozwiązań stosowanych w miejskich parkach. Ciekawym rozwiązaniem są skrzynie z siedziskiem, które oprócz funkcji wypoczynkowej, umożliwiają również przechowywanie różnych przedmiotów, czy narzędzi. Dzięki nim wszystko mamy pod ręką, a dodatkowy schowek nie zaburza estetyki ogrodu.

Konkretne modele ławek ogrodowych różnią się od siebie również materiałem z którego zostały wykonane. W ogrodzie można ustawić ławki drewniane, metalowe, kamienne, czy wykonane z tworzywa sztucznego. Więcej o zaletach każdego z tych rozwiązań można przeczytać tutaj.

Na co zwrócić uwagę kupując ławkę do ogrodu?
Oprócz wyboru konkretnego modelu oraz materiału, z którego została wykonana ławka ogrodowa, należy wziąć pod uwagę również inne kwestie, które świadczą o jakości oraz wygodzie użytkowania. Są to przede wszystkim:

– wymiary – ławka powinna zapewniać odpowiednią przestrzeń do komfortowego wypoczynku. Przyjmuje się, że ławka dla trzech osób powinna mieć ok 120-150cm, a model dwuosobowy 80-120cm;

– trwałość – ławka powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Ważna jest również jakość wykonania łączeń poszczególnych elementów, ponieważ często to ona decyduje o okresie użytkowania;

– waga – masa ławki ma wpływ na to, czy możliwe będzie jej przenoszenie, czy będzie ustawiona na stałe w jednym miejscu. Ma to również duże znaczenie w kontekście zimowania, ponieważ wtedy zazwyczaj chowamy meble ogrodowe do garażu lub w inny zabezpieczamy w inny sposób.

Przy wyborze odpowiedniej ławki ogrodowej najważniejszym kryterium nie powinna być cena. Najistotniejsza powinna być jakość wykonania oraz estetyka, ponieważ chcemy zazwyczaj by tego typu mebel służył przez długie lata. Oczywiście należy pamiętać również o właściwej konserwacji, zarówno ławek drewnianych, jak i metalowych. Meble te znajdują się na zewnątrz, w związku z czym narażone są na działanie czynników atmosferycznych. Regularne (średnio raz na dwa lata) czyszczenie i malowanie odpowiednimi impregnatami wydłuży żywotność oraz pozwoli utrzymać świetny wygląd, który będzie cieszył oko.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułO arcyważne punkty z Polonią Nysa [RELACJA LIVE]
Następny artykułKolejowy przejazd na „trzydziestce piątce” do remontu. Od piątku utrudnienia w ruchu