Strona główna Artykuł sponsorowany Mam brudny dywan. Kto mi go wypierze?

Mam brudny dywan. Kto mi go wypierze?

0

Czasy świetności i efektywnego wyglądu Twój dywan ma już dawno za sobą? Szkoda Ci go wyrzucać, ale na samą myśl o żmudnym czyszczeniu domowymi sposobami, mimowolnie zerkasz na oferty nowych dywanów? Jest też inne rozwiązanie – skuteczne pranie dywanów. Wystarczy, że znajdziesz specjalistę, a Twój dywan znów będzie jak nowy!

Syntetyczny, wełniany a może shaggy – jaki dywan potrzebujesz wyprać?
Każdy dywan niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonany, każdego dnia pochłania tysiące zarazków, zanieczyszczeń i zabrudzeń. Nawet nie pamiętasz już, kiedy przestał zachwycać swoją śnieżnobiałą barwą. Od dłuższego czasu straszy Cię bowiem szarawą naleciałością, gubiąc przy tym nie tylko wzór, ale i elegancję. Chcesz więc go oddać do pralni, by szybko i skutecznie odświeżyć jego wygląd? I słusznie.

Pamiętaj jednak, że do dywanu z wełny, trzeba podejść inaczej niż np. do dywanu syntetycznego czy akrylowego. Gdzie szukać pomocy? Jak zawsze w Internecie. Całkiem sporo firm znajdziesz pod hasłem „pranie dywanów Świdnica”, ale nie aż tak dużo jak np. przy „pranie dywanów Bielsko”, „czyszczenie dywanów Rybnik”, czy „pranie dywanów Katowice”. Większość firm podejmie się czyszczenia każdego dywanu, dostosowując jedynie proces prania do wełny, tkanin syntetycznych czy polipropylenowej uszlachetnionej przędzy wykorzystywanej do produkcji dywanów typu shaggy.

Największym wyzwaniem są dywany z wełny. Pozostawienie w nich zbyt dużej ilości wody, grozi ryzykiem zawilgocenia i zagrzybienia. Dlatego dopytaj o techniki prania dywanu oraz za każdym razem zwróć uwagę, by środki używane do czyszczenia, były atestowane i pochodziły od renomowanych producentów.

Plama z wina czy z kawy – usunąć samemu czy z pomocą fachowców?
Plama na dywanie może przydarzyć się i Tobie. Pozostałość po winie, musie czekoladowym czy truskawkach psuje cały efekt wizualny salonu. Możesz ją zamaskować stolikiem, albo pufą, ale przy przypadkowym odsunięciu, znów będzie zakłócać elegancki design Twojego wnętrza. Jak się jej pozbyć?

Możesz próbować domowych sposobów, np. mieszanki przygotowanej z octu i płynu do mycia naczyń. Roztwór trzeba na jakiś czas pozostawić na plamie, potem lekko przetrzeć, a następnie spłukać letnią wodą. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie czyściłaś całego dywanu, to w miejscu plamy po winie, może powstać zupełnie inna, jaśniejsza, odróżniająca się od reszty dywanu przybrudzonego kurzem czy innymi zanieczyszczeniami. Dlatego lepszym wyjściem z sytuacji jest zamówienie profesjonalnej usługi.

Wpisując frazę „odplamianie i pranie dywanów + miejscowość” trafisz na ekspertów, którzy rozprawią się nie tylko z plamą, ale i przywrócą nienaganny wygląd Twojemu dywanowi. Możesz też spróbować najpierw wywabić plamę w domu, a potem skorzystać z usług specjalistów, by zapewnić dywanowi jednolity kolor w każdym miejscu. Ale niekiedy szkoda na to czasu i wysiłku. Warto wówczas od razu skontaktować się z profesjonalną firmą.

Czyszczenie dywanów powinno interesować tylko alergików?
Rzadko się zdarza, by w pokoju dziecięcym nie było dywanu. Małe dzieci uwielbiają zabawy i harce na podłodze. Dlatego każdy rodzic stara się zapewnić pod tym względem bezpieczne, miękkie i ciepłe miejsce do przyjemnego spędzania czasu. Budowanie wieży z klocków, gra z mamą albo teatrzyk lalek odbywa się właśnie na dywanie. Jak dbasz o czystość takiego dywanu? Wystarczy odkurzacz i wycieczka na pobliski trzepak raz w miesiącu? Nic bardziej mylnego.

Nawet nie chcesz wiedzieć ile roztoczy i drobnoustrojów mieszka w takim dywanie, a przecież w miejscu, gdzie bawi się Twoje dziecko, powinno być absolutnie czysto i sterylnie. Dlatego wiele firm ze Świdnicy, Wrocławia, Katowic czy nawet mniejszych miejscowości polecają pranie dywanów nie tylko alergikom, ale również osobom, które dbają o nienaganny ład i porządek w swoim mieszkaniu.

To bardzo ważne, by taki dywan minimum dwa razy w roku wyczyścić z wszystkich zarazków i zanieczyszczeń. Nie rób tego sama w domu. Po pierwsze nigdy nie pozbędziesz się całego brudu, po drugie jeśli użyjesz zbyt dużo wody, to dywan zacznie gnić i pleśnieć. Nie masz czasu na szukanie specjalistów, a w domu masz więcej dywanów do wyczyszczenia? Skorzystaj z Internetu. Z pomocą przyjdzie Ci profesjonalna firma czyszcząca.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTim Price wygrywa czterogwiazdkowy konkurs
Następny artykułOd dzisiaj do szkoły, po meble i do muzeum