Strona główna 112 Libacje w parku, na placu zabaw i peronie. Interwencje straży miejskiej

Libacje w parku, na placu zabaw i peronie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 14 do 20 maja funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 151 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

15 maja 2021 roku o godz. 8.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w Parku Centralnym przez trzech mężczyzn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko zlokalizowani miejsce libacji alkoholowej. Wszyscy biesiadnicy zostali ukarani mandatami karnymi.

15 maja 2021 roku o godz. 8.11 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miasta dotyczące poważnego zagrożenia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i Łącznej. Zgłaszający twierdził, że w jezdni jest odkryta studzienka kanalizacyjna i w każdej chwili może w nią wpaść jakiś pojazd. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Strażnicy odnaleźli pokrywę i obsadzili ją we włazie.

15 maja 2021 roku o godz. 9.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na placu zabaw przy Placu Drzymały. W grupie tej znajdowała się również kobieta z małym dzieckiem. Skierowany na miejsce patrol częściowo potwierdził zgłoszenie. Kobieta nie spożywała alkoholu i była trzeźwa. Pozostałe osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

19 maja 2021 roku o godz. 9.27 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca naszego miasta dotyczące mycia pojemników na odpady bezpośrednio na jezdni. Jak ustalono do mycia używane są środki ekologiczne, które mogą być stosowane w takich warunkach.

19 maja 2021 roku o godz. 13.24 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na jednym z peronów dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy wyjaśnili podróżnemu, że peron nie jest miejscem przeznaczonym do spożywania alkoholu. Interwencję zakończono wystawieniem mandatu karnego.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/