Strona główna 112 Kierował autem mając blisko 3,4 promila

Kierował autem mając blisko 3,4 promila

0

Nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w sobotę na terenie gminy Marcinowice.

8 maja tuż po godzinie 21.00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki Audi. Badanie wykazało blisko 3,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Pojazd trafił na parking strzeżony, a kierowca do jednostki policji, gdzie spędził noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

O losie 43-latka zdecyduje teraz sąd. – Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina Ząbek.

Świdniccy policjanci ponowili przy tej okazji apel do wszystkich zmotoryzowanych. – Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – zwraca uwagę rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułAlbum poświęcony pamięci współzałożycielki Fundacji Krzyżowa
Następny artykułGrillowanie w mieście? Powraca pomysł na zagospodarowanie parków, nabrzeża Bystrzycy oraz terenów nad zalewem