Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie są przyczyny łuszczycy u dzieci i jak sobie z nią radzić?

Jakie są przyczyny łuszczycy u dzieci i jak sobie z nią radzić?

0

Łuszczyca to bardzo podstępna choroba, która może zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Nie jest to choroba, która widoczna jest od pierwszego dnia narodzin. Wiele osób żyje przez bardzo długi czas nieświadoma tego, że ma do czynienia z takim schorzeniem. Jakie są przyczyny łuszczycy u dzieci i jak sobie z nią radzić?

Łuszczyca u dzieci
Aby zrozumieć sens tej choroby, należy wyjaśnić sobie, że łuszczyca to schorzenie autoimmunologiczne, które ma podłoże w genach. Przy czym nie musi być to choroba dziedziczona z pokolenie na pokolenie. Czasem może się okazać, że przez kilka kolejnych pokoleń nic się nie będzie działo, aby choroba objawiła się u wnuczka, prawnuczka itd. Jest to przewlekła choroba i tak naprawdę każdy może na nią zachorować – nawet, jeżeli nigdy wcześniej takich przypadków nie było.

Dlaczego ktoś choruje? Do dzisiaj odpowiedź na to pytanie nie została poznana. W zdecydowanej większości przypadków łuszczyca u dzieci objawia się około 10 roku życia. Jeżeli chodzi o dorosłych, to mowa tutaj najczęściej o 20 roku życia. Jeżeli ktoś zauważy u swojego dziecka nieestetyczne plamy na skórze lub na płytce paznokciowej, to powinien koniecznie pomyśleć o wizycie u dermatologa z dzieckiem. Im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym lepiej.

Infekcja bakteryjna
Czasem u dziecka łuszczyca może objawiać się nawet ok. 2 roku życia, chociaż są to rzadkie przypadki. W okresie dorastania choroba ta ujawnia się najczęściej i może stać się nawet powodem do pojawienia kompleksów. Żadnych objawów nie można w żaden sposób ignorować. Choroba najczęściej objawia się po infekcji bakteryjnej. Przy czym nie ona jest powodem wystąpienia łuszczycy. Jest to na tyle podstępne schorzenie, że po prostu czeka na pewien punkt zapalny. Najczęściej jest nią infekcja bakteryjna.

Wśród najczęściej występujących objawów można wymienić rogowacenie skóry i nadmierna regeneracja naskórka. Plamy koloru brunatnego lub brunatno-czerwonego, które wyglądają bardzo nieestetycznie i przypominają łuski, są ewidentnym oznaką tego, że dziecko będzie miało do czynienia z łuszczycą.

Kompleksowe leczenie
Łuszczyca jest takim schorzeniem, którego nie można wyleczyć zupełnie. Można za to doprowadzić do tego, aby wyciszyć tę chorobę na długi czas. Jeżeli leczenie będzie przebiegało w sposób wzorowy, to łuszczyca może nie dawać o sobie w ogóle znać lub będą pojawiać się małe, ledwo dostrzegalne zmiany skórne.

Jeżeli chodzi o leczenie, to mamy najczęściej z kremami do smarowania miejscowego. Działają one przeciwzapalnie. Przy czym najważniejsza jest tak naprawdę codzienna pielęgnacja skóry. Dzieci powinny używać dermokosmetyków, które nie zawierają związków drażliwych dla skóry. Koniecznie trzeba zrezygnować z obecności kosmetyków pochodzących z drogerii. Podstawą jest gliceryna oraz witamina E, które mają dobroczynny wpływ na skórę dziecka. Dzięki temu skóra dziecka zawsze będzie w odpowiedni sposób nawodniona, a do tego będzie ona chroniona przed podrażnieniami. Dermokosmetyki mają działanie lecznicze w przypadku łuszczycy.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.febumed.com.pl/Luszczyca-u-dzieci-przyczyny-leczenie-i-opinie-specjalistow-blog-pol-1520249926.html

/Artykuł sponsorowany/