Strona główna Artykuł sponsorowany Hulajnoga, rolki czy deskorolka. Jaki prezent kupić na komunię i Dzień...

Hulajnoga, rolki czy deskorolka. Jaki prezent kupić na komunię i Dzień Dziecka?

0

Rozpoczyna się czas obdarowywania dzieci. Wkrótce zaczną się komunie św., a następnie tak wyczekiwany przez najmłodszych Dzień Dziecka. Myśląc o prezentach dla pociech, zamierzamy nie tylko sprawić nimi radość, ale także chcemy by były korzystne i mobilizujące do rozwoju. Idealnym podarunkami na obie okazje mogą okazać się więc – rowery, hulajnogi, rolki i deskorolki. Tym bardziej, że wiosenny czas i coraz wyższa temperatura – tylko zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu i aktywności fizycznej, której tak brakuje przy trwającej już ponad rok pandemii koronawirusa.

Wybieramy hulajnogę
Oprócz roweru, który nigdy nie wychodzi z mody i stanowi jeden z najbardziej oczekiwanych prezentów od pokoleń – szczególnie na komunię, sporą frajdę dziecku i z pożytkiem dla jego zdrowia, możemy sprawić prezentami związanymi z coraz popularniejszym skatingiem. Ta dziedzina sportów – od jazdy na rolkach czy deskorolce po wariacje na hulajnodze – z pewnością zmobilizuje do ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Przy tym będzie również świetną zabawą, w którą chętnie angażują się nie tylko dzieci i nastolatkowie, ale też dorośli. To także ciekawa alternatywa do pokonywania przestrzeni miejskiej. Który sprzęt wybrać – hulajnogę, deskorolkę czy rolki? Wszystko zależy od predyspozycji i zainteresowań obdarowanej przez nas pociechy. Czy myślimy nad hulajnogą w prezencie? Warto wówczas zastanowić się nad hulajnogami trójkołowymi (dla młodszych) lub dwukołowymi (dla starszych dzieci) i zwrócić też uwagę chociażby na wielkość kół, wysokość rączki i materiał, z jakiego sprzęt jest wykonany. A może ma być to hulajnoga wyczynowa dla małych skaterów? Istotne jest wówczas jej wyposażenie m.in. w tylny hamulec, błotniki, odblaski czy systemy amortyzacyjne.

Rolki dla chłopaka i dziewczyny
Dobrą propozycją na spędzanie czasu wolnego, ale też wzbudzającą fascynację i zainteresowanie szczególnie dzieci i młodzieży są rolki. To jeden z najprzyjemniejszych sportów, który przynosi również mnóstwo korzyści zdrowotnych – wyrabia kondycje i zmysł równowagi, wzmacnia mięśnie, wysmukla sylwetkę, pozytywnie wpływa na serce i układ krwionośny, redukuje stres i poprawia samopoczucie. Jakie jednak rolki wybrać na prezent dla dziecka? Wśród wielu rodzajów rolek najodpowiedniejszy dla początkujących i jeszcze niewprawionych młodych skaterów – zarówno chłopców , jak i dziewczynek – z pewnością będą rolki rekreacyjne, które nie pozwalają na osiąganie wielkich szybkości i są przez to bezpieczniejsze. Warto tez rozejrzeć się za rolkami regulowanymi z możliwością zwiększenia buta o nawet cztery rozmiary. Dzięki temu rolki nie będą uciskać stopy dziecka – powodując dyskomfort jazdy, ale też otarcia czy nawet problemy ze stawami. Regulowane rolki zapewne posłużą też dziecku do jazdy jeszcze kilka sezonów. Wybierając rolki oprócz idealnego dopasowania do rozmiaru buta, pamiętajmy również o dobraniu odpowiednich kółek – zarówno pod względem rozmiaru (im mniejsze tym wolniejsze i bezpieczniejsze) oraz materiału ich wykonania (miękkie – amortyzujące, z poliuretanu czy kauczuku lub twarde – z plastiku, mniej komfortowe). Zwróćmy również uwagę na inne parametry – jak chociażby dobrej jakości płozy czy łożyska. Wiele ciekawych rolek i różnych ich modeli znajdziemy na stronie: https://www.ceneo.pl/Rolki/p:Fila.htm

Deskorolka w prezencie
Najczęściej o deskorolce marzą chłopcy, choć i dla dziewczynki może być to idealny prezent. Ilość wzorów i kolorów deskorolek z pewnością trafi w gust każdego dziecka. W przypadku wyboru deskorolek również powinniśmy się kierować ich przeznaczeniem i umiejętnościami. Wyróżnić możemy wiele ich rodzajów jak chociażby skateboard, fishboard, longboard, pennyboard, mountainboard czy waveboard. Najbardziej popularne wśród dzieci i młodzieży są fiszki – to nieduże deskorolki o dużych i miękkich kołach, które sprawdzą się idealnie w jeździe miejskiej np. do szkoły. Kupując deskę zwróćmy też uwagę na dopasowanie jej rozmiaru do użytkownika – zarówno zbyt mała, jak i za duża – może utrudniać jazdę. Komfort zwiększy również jej dobrej jakości wykonanie i wykończenie antypoślizgowym materiałem.

Oprócz klasycznych deskorolek na rynku znajdziemy też elektryczne odpowiedniki, które również sprawiają sporo frajdy, choć wymagają mniejszego wysiłku. Nie mniej również i one uczą dzieci i młodzież równowagi i prawidłowej – wyprostowanej postawy. Deskorolki elektryczne dopasowane są również do wieku i umiejętności. Jeśli myślimy nad właśnie takim prezentem – warto spojrzeć na parametry m.in. moc silnika (im większa – tym szybciej się porusza), zasięg na jednym ładowaniu, maksymalna prędkość i obciążenie. Na początek zadbajmy o wolniej poruszająca się i komfortową deskorolkę – która ułatwi naukę jazdy.

Niezależnie od wyboru sprzętu – czy będzie to hulajnoga, rolki czy deskorolki – pamiętajmy o akcesoriach – jak kasku czy ochraniaczach na kolana, łokcie i nadgarstki, które zapewnią bezpieczniejszą jazdę.

Poprzedni artykułMaturalny maraton wystartował [FOTO]
Następny artykułSułkopodobni, audycja nr 9