Strona główna Kultura „Czytaj z Norwidem”. Mobilna biblioteka wyjedzie na świdnickie ulice

„Czytaj z Norwidem”. Mobilna biblioteka wyjedzie na świdnickie ulice [FOTO]

0

Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek – 12 maja, na świdnickie drogi wyjedzie NORWIDbus, w którym umieszczony został specjalny regał z książkami.

12 maja na świdnickich drogach pojawi się autobus, który zabierze Państwa w literacką podróż. Będzie to mobilna biblioteka na kółkach, z której będzie można zabrać do domu książkę i cieszyć się lekturą. Nie będzie nam potrzebna karta biblioteczna, nie będziemy musieli o niej pamiętać, wystarczy wziąć książkę do domu i czytać. Będzie to doskonała alternatywa na tradycyjne wypożyczenie książki, a także połączenie popularyzacji czytelnictwa z przybliżeniem świdniczanom postaci naszego patrona, ponieważ w autobusie pojawi się również prezentacja twórczości Cypriana Kamila Norwida – informują przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Autobus, który w ramach wspólnej inicjatywy bibliotekarzy oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Świdnicy przemieniony został w mobilną bibliotekę, został specjalnie oznaczony. Na pojeździe umieszczony został też cytat z twórczości Cypriana Kamila Norwida – patrona świdnickiej biblioteki. We wtorek autobus zaprezentowany został na Rynku w Świdnicy.

/MBP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPodszywają się pod pracowników wodociągów
Następny artykułPonad 3 tys. nowych zakażeń w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia dla powiatu i województwa